У свіжому пості в Інстаграмі Потап поділився з підписниками нагальною проблемою. Чоловік Насті Каменських сповістив, що нині є сонграйтером і створює музичний контент, вкладаючи в роботу всю душу.
Але останнім часом через розвиток технологій з’явилася можливість генерування пісень завдяки ChatGPT. Тобто кожен за допомогою робота може створити композицію за лічені хвилини, тоді як живій людині для цього можуть знадобитися кілька місяців.
Штучний інтелект аналізує вже наявні тексти й музику, обробляє отриману інформацію та генерує власний варіант, який відрізняється від решти інших. Щоб уберегти авторські права багато музичних лейблів уже заборонили використовувати музику від ШІ.
Потап поцікавився у підписників, хто переможе у цьому двобої – творча людина чи бездушний робот АІ? І хоча Олексій відзначив, що не боїться конкуренції зі штучним інтелектом, відвідувачі Інсти з цього приводу мають кардинально протилежну думку.
Можливо, конкурувати з Моцартом ШІ й не під силу, але написати яку-небудь попсу – запросто, впевнені читачі. Хоча пролунали й заспокійливі думки для артиста: мовляв, “Пиришики-пупиришки” АІ точно не здатен генерувати.
Деякі розважливі користувачі відзначили, що до цього слід ставитися як до промислової революції. Звісно, ШІ не здатен замінити людину повністю, але ті, хто не вивчатиме його роботу, просто втратять можливість до заробітку грошей.
Хтось навіть окреслив термін, який знадобиться штучному інтелекту, щоб заволодіти світом. Це має статися у найближчі 10 років. Прогноз було зроблено неоптимістичний – усі творчі професії зникнуть, а фільми, картини й пісні створюватиме АІ.