В підручниках з української літератури для програми 7-го класу зʼявилися пісні відразу декількох українських музикантів. Зокрема, на сторінках шкільного підручника в розділі “Сучасні військово-патріотичні пісні” автори розмістили пісенні твори Святослава Вакарчука з гурту “Океан Ельзи”, Олега Псюка з гурту “KALUSH ORKESTRA”, а також – Петра Солодухи та Івана Клименка. Відтепер твори та цитати з них зможуть вивчати на уроках української літератури учні 7-го класу.
Зазначимо, що на сторінки підручників для 7-го класу потрапили такі пісенні композиції, як “Місто Марії”, “Квіти мінних зон”, “Стефанія” та “Біля тополі”.
Автори підручника пропонують учням-семикласникам поміркувати над змістом музичних творів українських артистів та процитувати на заняттях деякі рядки з них.
Наприклад, в пісні “Квіти мінних зон” Святослава Вакарчука діти повинні пояснити вчителю, як саме вони розуміють цю метафору.
Окрім цього автори підручника пропонують поміркувати над прочитаним та розповісти, яким епізодам українсько-російської війни присвячена пісня. В шкільних роздумах школярі повинні надати цитати з пісень і назвати, які деталі бойових буднів відтворено в пісні.
Також семикласникам запропонували назвати мотив пісні, форму звернення автора (монологічна або ж діалогічна) і відомості про ліричного героя пісні, а також інформацію про автора тексту пісні та музики.
На сторінці з піснею “Місто Марії” учням сьомого класу пропонують поміркувати над тим, який епізод російсько-української війни відтворено в тексті та в якості доказу навести відповідні цитати.
До пісні “Біля тополі”, виконавцем якої є співак Петро Солодуха, автори українського підручника підібрали наступне завдання: визначити мотив композиції та розповісти цікаві факти про автора слів та його музику.
А ось після ознайомлення з текстом пісні “Стефанія”, яку виконує гурт “KALUSH ORKESTRA” разом зі своїм лідером Олегом Псюком учні 7-го класу повинні довести за допомогою цитат про те, що ця пісня присвячена матері.
Автори підручника пропонують учням процитувати рядки, в яких виконавець ділиться спогадами про власну матусю.