Булгур належить до родини пшеничних круп, але виготовляється особливим чином – по-іншому подрібнюють. Прихильникам здорового харчування каша з цієї крупи має прийти до снаги. Адже зерна пшениці перед подрібненням не чистять, і це додає готовій страві користі.
Мити чи не мити
Гарнір із булгуру має низький глікемічний індекс, в ньому присутня велика кількість клітковини й чимало корисних для організму елементів типу заліза, калію, магнію. От тільки далеко не всі господині знають, як правильно готувати кашу, оскільки бабусі навряд чи взагалі чули таку назву, а значить, не зможуть підказати перевірених часом рецептів.
Булгур у процесі підготовки до продажу проходить термічну обробку. Оскільки крупу вже ошпарили окропом, необхідність у її промиванні відсутня. Ті, хто все одно миють, повинні усвідомити, що аромат каші у цьому разі погіршиться.
Якщо не можете дозволити собі братися до готування непромитої крупи, висипте потрібну порцію зерен у сито і поставте під проточну воду, але ненадовго. Потім доведеться зачекати, поки булгур підсохне. Тільки так удасться добитися розсипчастості.
Як готувати булгур
Щоб було смачніше, підсмажте сирі крупинки на олії, а вже після цього варіть. На 1 скл. крупи достатньо 1 ст.лож. олії. Робіть це у каструлі з товстим дном, постійно помішуючи булгур. Після цього залийте у цю ж каструлю теплу воду, щоб її було вдвічі більше, аніж крупи. Доведіть до кипіння, прикрутіть вогонь до мінімуму, посоліть страву і нехай доходить. Перемішувати крупинки не потрібно. Знадобиться варити хвилин 20-30 до повної готовності гарніру.