Сучасні українці практично не вживають навесні цей корисний продукт. Між тим кропива здатна посилити організм, змучений зимою, достатньою кількістю вітамінів. Василь Ільчишин дослідив, що європейці здавна займалися виготовленням тканини, одягу, взуття з кропиви задовго до культивації конопель і льону.
Унікальність цієї рослини полягає в можливості зберігати колір, тому з неї виходить чудовий барвник. А поживні властивості зелені використовували в кулінарії. Щойно навесні блисне сонечко і з’являться перші зелені листочки, хазяйки бралися до приготування борщу з кропиви.
Сучасні українці віддають перевагу шпинату, а от прабабусі йшли до паркану й рвали кропиву. Робили тушковану укупі з лободою, називаючи волоком. Деякі селяни не забули цей рецепт й донині, наголошує історик.
Ще цю корисну рослину додають у тісто, якщо треба надати масі зеленого відтінку. Окрім кольору ще й смак буде доволі незвичний. Пан Василь запропонував повернутися на кілька десятиліть назад і приготувати кропив’яну пасту.
Борошно слід змішати з яйцями, перемеленою в блендері кропивою і посолити. Можливо, знадобиться трішки води, якщо міситься надто туго. Відставте масу хвилин на 20. Після цього можете розкочувати коржі та нарізати локшину.
Якщо застосовувати кропиву як начинку до пиріжків, треба обдати листочки окропом і витримати 5 хвилин. Воду злити, а масу використовувати за призначенням. Вийде не лише смачно, але й корисно.