Куряче яйце — універсальний продукт, який частіше за все готують методом відварювання. Нижче наведені 11 фактів про нього. Деякі з цих фактів вас точно здивують.
- Варені яйця найбільш популярні в 17 американських штатах. По своїй популярності вони навіть перевершують яйце-пашот.
- Яйця, зварені вкруту, є швидким джерелом білку. Цей компонент – дуже важливий для м’язів, хрящів, кісток та шкіри. Круто зварені яйця по кількості поживних речовин практично нічим не відрізняються від натурального м’яса, а по якості та швидкості засвоювання корисних компонентів навіть перевершують і м’ясо, і рибу. В одному великому яйці міститься близько 6.3 грамів білка, а також — всі дев’ять незамінних амінокислот, які самостійно в організмі людини не виробляються. Відварене яйце — відмінний варіант білкового перекусу після спортивних тренувань, або перед довгим робочим днем.
- Варені яйця корисні для серця. Існує думка, що в круто зварених жовтках курячого яйця міститься забагато холестерину. Це й насправді так: одне величеньке яєчко містить в собі 186 мг холестерину, однак за дослідженнями вчених, цей холестерин — “добрий” та шкоди серцю не принесе.
- Відварені яйця містять менше холестерину, аніж ті, що приготовані іншими способами. Вся справа тут — в термічній обробці. Наприклад, при смаженні на пательні до яєць додається ще й олія, в якій як раз і міститься поганий холестерин.
- Яйце, зварене вкруту, можна чистити різними способами. Наприклад — зробити розщеплення під водою або ж струшувати декілька яєць разом у контейнері, щоб вони побилися одне об одного. Деякі радять використовувати для видалення яєчної шкарлупи скотч або ложку. Але всі ці методи не є надійними. Краще користуватись звичайним методом – вдаривши яєчко об стіл та очистивши шкарлупу руками.
- По тому, наскільки важко очищується яєчна шкарлупа — судять про його свіжість. Свіжі яєчка очистити важче — це всім відомий факт. Цікаву інформацію з цього приводу надає президент Burnbrae Farms Маргарет Хадсон. Свіжій білок яйця в процесі відварювання прилипає до мембрани на внутрішній стороні шкарлупи тому, що він більш кислий. По мірі старіння кислотність яєчного білка зменшується, а простір між ним та липкою оболонкою на шкарлупі – навпаки, стає більшим. В результаті імовірність прилипання яєчного білка до шкарлупи стає меншою.
- Термін придатності варених яєць не такий довгий, як здається. Міністерство сільського господарства в США надає інформацію, згідно з якою сирі магазинні яйця залишаються безпечними лише на протязі 3-5 тижнів після покупки. Крім того, у більшості супермаркетів яйця продають митими, але згідно зі статистикою від університету в штаті Айова — яєчка з немитою шкарлупою зберігаються набагато довше. Міністерство сільського господарства США наводить дані щодо тривалості зберігання яєць. В ній сказано, що відварені вкруту яйця зберігаються менше, аніж сирі. Після варки вони залишаються безпечними лише протягом тижня, і то — тільки при умові зберігання в холодильнику.
- Традиція їсти круто зварені яйця виникла багато століть тому. В перший раз їх спробували зварити люди в 5000 році до н.е. — коли був виготовлений перший керамічний посуд. Саме з того моменту варені яйця стали основним продуктом багатьох кухонь та кулінарних культур. Їх вживали в їжу у Стародавньому Римі, за часів італійського Відродження, в Єгипті та Європі середньовічного періоду.
- До появи яєць, зварених вкруту, люди готували їх по-іншому, а саме — запікали в шкарлупі на багатті або гарячому вугіллі. Приготовані таким чином яєчка мають більш давню історію, аніж зварені вкруту.
- Зелений жовток — безпечний для споживання. Він каже лише про те, що яйце варилось занадто довго. Зелений жовток, за даними Міністерства сільського господарства США — з’являється в результаті занадто довгої варки яйця — у відповідь на хімічну реакцію заліза та сірки.
- Колір шкарлупи ніяким чином не впливає на поживні та корисні якості яйця. Це — міф. Коричневі яйця нічим не відрізняються від яєць у білій шкарлупі. Хіба що ціною. Але вона залежить не від якості продукту, а, скоріш – від того, що коричневі яєчка несуть більші породи кур, які потребують більше корму для свого годування. Відповідно, і вартість кінцевого продукту — яєць, від цього зростає.