Рецепт приготування домашнього сиру з 4-х інгредієнтів, який виходить смачнішим за імпортний продукт

Приготування сиру в домашніх умовах - це особлива магія, в якій нема зайвих деталей. Пропонуємо до вашої уваги найкращий рецепт домашнього сиру з 4-х інгредієнтів та покроковою схемою приготування.

Домашній сир зазвичай готують з козячого чи коров’ячого молока. Для цього смаколика потрібно взяти лише 4 інгредієнти і строго виконати всі поради з покрокової схеми приготування.

Приготування сиру з цільного молока в домашніх умовах
Приготування сиру з цільного молока в домашніх умовах

Отже, спочатку готуймо складові для домашнього сиру:

  • куряче яйце: 3 штуки;
  • сіль: 1 столова ложка;
  • сметана: 250 г;
  • молоко: 1 літр.

Підготували? Тепер можна переходити безспосередньо до приготування страви.

Покроковий рецепт приготування смачного сиру в домашніх умовах

Інгредієнти для приготування домашнього сиру: цільнозбиране молоко, сметана, сіль, яйця
Інгредієнти для приготування домашнього сиру: цільнозбиране молоко, сметана, сіль, яйця

Крок N 1. Закип’ятіть молоко в окремій ємності, посоліть його.

Крок N 2. Коли молоко закипить – додайте до нього сметанну суміш та ретельно перемішайте. Після цього кип’ятіть молоко зі сметаною ще протягом 5-10 хвилин.

Крок N 3. Під час кип’ятіння сиркова масса відділиться від молочної сиворотки. Як тільки це трапиться – сиркову масу треба відкинути на друшляк.

Крок N 4. Рідині треба дати повністю стекти.

Їсти домашній сир можна через декілька годин. Щоб він вийшов більш щільним і густим – його перед вживанням вкладають під пресс.

Наприклад, готовий сир можна огорнути марлею зверху і поставити на нього трьохлітрову банку, що заповнена доверху водою.

Свіжий домашній сир завжди виходить набагато смачнішим, аніж його магазинні аналоги. Досвідчені сировари добре знають, що сирний згусток формується набагато краще, якщо молоко перед використанням витримати в холоді протягом 3-4 днів.

Під час зберігання в холоді відувається вивільнення кальцію. Чим більше в молоці кальцію, тим краще воно буде згортатись.

Крім того, для сироваріння більше підходить цільнозбиранє, а не пастеризоване молоко. Справа в тому, що пастеризація призводить до зменшення кальцію в складі молока. В результаті цього згусток, що отримується під час сироваріння, виходить занадто крихким.

Нові статті

Схожі статті

Отримав роботу мрії в 5 років: хлопчик з Індії став наймолодшим викладачем світу — чого він навчає?

Хлопчик з Індії зміг у своєму віці досягти небувалих висот в карʼєрі. Відмова лише від двох складових допомогла йому досягти тріумфу та стати наймолодшим вчителем світу.

Церковний календар на листопад 2024: які великі церковні свята чекають на українців в останній місяць осені

Церковний календар на листопад 2024 року містить в собі декілька великих свят. Розповідаємо, які саме важливі дати за новим календарем очікують українців в останній місяць осені.

Викладачка вокалу, мама і бабуся: як сьогодні виглядає третя дружина Іво Бобула – 66-річна Сандулеса

Народна артистка України Лілія Сандулеса називає сама себе співачкою, викладачкою вокалу, чудовою мамою та бабусею. Хто ж вона насправді і чим займається в свої 66 років?

Євген Клопотенко розповів, хто живе в 4-х його квартирах, які він купив замість однієї – “Зʼїдьте”

Відомий український шеф-кухар Євген Клопотенко розповів історію про свою нерухомість. Наразі в нього у власності – 4 квартири, які він мав би здавати. Але на заваді стали... родичі.