Які автентичні українські страви приготувати на Новий 2024 рік
Завжди буде корисним повернутися до питомо українських страв, і потихеньку відходити від нав’язаної радянщиною кулінарної спадщини. Звісно, ви можете приготувати “оселедець під шубою” бо любите його, але запевняємо вас – спробувавши це, ви точно легко відмовитеся від “олів’є” та “яєць під майонезом”.
Варя
- 300 грамів буряка (1 великий коренеплід чи 2 малих);
- 100 грамів пряної маринованої сливи;
- 100 грамів білої квасолі (сорт “ясько”);
- 50 грамів хрусткої квашеної капусти;
- 25 грамів запашної соняшникової олії;
- 5 грамів гірчиці.
Квасолю замочіть на ніч, після чого злийте воду та варіть півгодини. Помитий буряк запечіть при 200 градусів протягом 50-60 хвилин, зніміть шкурку та поріжте косими кубиками. Охолодіть інгредієнти та перемішайте разом.
Печеня
- Дволітрвоа каструля з товстим дном;
- 1200 грамів свинини на кістці;
- 2 середні цибулини (150 грамів);
- по 5 грамів солі та перцю;
- 50 грамів борошна;
- 150 мілілітрів води;
- окремо 150 мілілітрів окропу;
- лавровий лист.
М’ясо наріжте великими шматками (до 5 см), викладітб рівномірним шаром на розпеченій сковороді та смажте до золотистої скоринки. Цибулю наріжте тонкими напівкільцями та додайте до м’яса.
Підсмажені інгредієнти всипте до каструлі (чи форми для запікання), додайте 100 мл води, посоліть і поперчіть та відправте щапікатися при 180 градусах протягом години. На півготовності перевірте – чи достатньо води, і за необхідності долийте ще 50 мл.
На розігріту сковороду всипте борошно та підсмажте до золотистості, додавайте тоненькою цівкою окріп, і, помішуючи, доведіть до консистенції густих вершків. Влийте до каструлі з м’ясом, перемішайте та приправте за смаком і додайте лавровий лист. Тушкуйте ще 15 хв.
Хруставки
- 500 грамів борошна;
- 1 куряче яйце;
- 100 грамів соняшникової олії;
- 150 грамів кефіру чи кисляку;
- 5 грамів розпушувача;
- 3 грами солі;
- 1 кілограм слив;
- 50 грамів цукру;
- 50 грамів води.
До просіяного борошна додайте розпушувач, ледь теплий цефір, яйце та розмішайте. Вливайте тоненько олію та продовжуйте вимішувати. Має вийти нетуге тісто, що трохи липне до рук та миски.
На змащену та розігріту сковороду викладіть половину тіста, підсмажте з двох сторін тіста до грубої скоринки, але пухкого всередині.
Вийміть кісточки зі слив і викладіть у каструлю без емалі, присипте цукру і додайте води, проваріть 10 хв до випарування зайвої вологи. Коржі поламайте на невеликі шматки, викладіть у миску та залийте сливами. Перемішайте, потрусивши тару.