Вам знадобиться:
- 1 цибулина;
- 1 морквина;
- 1 ст.лож. борошна;
- 2 ст.лож. томатної пасти;
- 1 ст.лож. олії;
- 250 мл води;
- 1 ч.лож. цукру;
- 1 дрібка солі;
- 1 дрібка перцю.
Овочі обчистьте. Цибулю наріжте дрібненько. Моркву поріжте маленькими кубиками. Перекладіть на пательню, яку попередньо розігрійте на вогні з олією. Коли овочі трішки розм’якнуть, прикрутіть вогонь і смажте 2 хвилини.
Додайте цукор, томатну пасту. Перемішайте. Всипте борошно й ретельно помішайте, щоб не утворилися грудочки. Потроху почніть вливати кип’ячену воду. Підливка має томитися на сковорідці 5 хвилин. За цей час вона має загуснути.
Якщо бачите, що підливка не настільки густа, як хотілося б, додайте трішки гірчиці. Так соус загусне, до того ж набуде глянсового блиску. Зі звичайною гірчицею підлива вийде гострішою, а з діжонською набуде солодкуватого присмаку з легкою кислинкою.
Таку підливу можете використовувати не лише для гарнірів, але й для котлет, тюфтельок, голубців. Якщо є бажання приготувати м’ясну підливу, тоді першим ділом на пательні підсмажте шматочки свинини, яловичини чи курки.
Витримайте на сильному вогні, допоки м’ясо не набуде золотавої скоринки. Після цього можете додавати цибулю з морквою. Коли настане час вливати воду, то візьміть удвічі більше рідини.
Тушкувати м’ясну підливку слід не 5 хвилин, а 20. Робіть це на слабкому вогні під кришкою. Якщо яловичина стара, то знадобиться трішки більше часу. Подавайте з гарніром у гарячому вигляді.