Якщо голуби захарастили балкон, можна відвадити птахів, не наносячи шкоди: вода, прянощі й дещо інше

Голуби – звісно, птахи миру й за ними приємно споглядати. Та коли пернаті окуповують балкон і постійно псують його власними екскрементами, стає вже не до веселощів. Як відлякати птахів від помешкання, на не нанісши при цьому шкоди пернатому царству?

Небажано дозволяти голубам вити гніздо просто на балконі. Любити природу потрібно, але птахи можуть бути переносниками різних інфекцій. То краще не принаджувати їх так близько до своєї оселі.

Голуби на балконі можуть завдати чималої шкоди

Що слід робити, аби голуби не сідали на балкон і не бруднили його продуктами власної життєдіяльності? У цій борні з літунами допоможуть кілька важливих настанов.

Ультразвук

Голуби, як і більшість представників фауни, не терплять подібних високих звуків, які людське вухо взагалі не може вловити. Пернаті ж чудово чують ультразвук, і він їм страшенно не подобається. Тож якщо постійно від вашого балкона будуть відходити такі акустичні коливання, вони не поселяться на ньому.

Навпаки відлетять якнайдалі та будуть триматися від вашої квартири на чималій відстані. Тож якщо птахи й справді дістали, застосуйте акустику.

Прянощі

Окрім занадто високих звуків птахи реагують ще й на запахи. Зокрема, вони не переносять червоного й чорного перцю, гвоздики, кориці, шафрану, каррі. Гострі запахи цих приправ змусять голубів відлетіти.

Відігнати голубів із балкона можна за допомогою прянощів

От тільки підсипати спеції доведеться регулярно, оскільки вони можуть вивітритися, і голубина братія знову повернеться у повному складі, щоб псувати вам нерви.

Вода

Рідину голуби не виносять. У цьому вони солідарні з муркотиками. Тому якщо птахи будуть надто сильно докучати, спробуйте побризкати на них холодною водою. Ні в якому разі не беріть теплу воду, тим паче окріп, щоб не нашкодити птаству.

Зважте, якщо на балконі будете тримати якусь їжу, голуби частенько навідуватимуться, щоб поласувати, тож найперше приберіть всі продукти, що можуть зацікавити пернатих.

Нові статті

Схожі статті

Перший Ані Лорак розстався з третьою: Анастасія Фоксі приголомшила причинами розлучення з Налчаджиоглу

Екс-чоловік Ані Лорак Мурат Налчаджиоглу та його третя дівчина Настя Фоксі – більше не разом. Що сталось у парі і чому чергова кохана вирішила піти геть від турецького бізнесмена?

“Друзі, вітайте!”: 48-річна Наталія Могилевська зізналась, яку максимальну вагу їй вдалось скинути за день

Наталія Могилевська вирішила влаштувати марафон до свого 49-річчя та має на меті схуднути на кілька кілограмів - яку вагу співачці вже вдалося скинути?

“Наша душа”: Ауріка Ротару розповіла про останній концерт Ніни Матвієнко і її настанови для українців

Ауріка Ротару поділилася спогадами про Ніну Матвієнко. Співачка пригадала, де пройшов останній концерт української квіткі-душі – Ніни Митрофанівни. Не оминула увагою і її настанови для українців.

Маленькі зірки на великій сцені: як показали себе Марія Яремчук, Варвара Кошова та Ліза Ткач у талант-шоу

Зіркові діти на українській сцені: Варвара Кошова, Єлизавета Ткач і Марія Яремчук заслуговують на увагу публіки та роблять свої перші кроки в шоу-бізнесі.