Якщо голуби захарастили балкон, можна відвадити птахів, не наносячи шкоди: вода, прянощі й дещо інше

Голуби – звісно, птахи миру й за ними приємно споглядати. Та коли пернаті окуповують балкон і постійно псують його власними екскрементами, стає вже не до веселощів. Як відлякати птахів від помешкання, на не нанісши при цьому шкоди пернатому царству?

Небажано дозволяти голубам вити гніздо просто на балконі. Любити природу потрібно, але птахи можуть бути переносниками різних інфекцій. То краще не принаджувати їх так близько до своєї оселі.

Голуби на балконі можуть завдати чималої шкоди

Що слід робити, аби голуби не сідали на балкон і не бруднили його продуктами власної життєдіяльності? У цій борні з літунами допоможуть кілька важливих настанов.

Ультразвук

Голуби, як і більшість представників фауни, не терплять подібних високих звуків, які людське вухо взагалі не може вловити. Пернаті ж чудово чують ультразвук, і він їм страшенно не подобається. Тож якщо постійно від вашого балкона будуть відходити такі акустичні коливання, вони не поселяться на ньому.

Навпаки відлетять якнайдалі та будуть триматися від вашої квартири на чималій відстані. Тож якщо птахи й справді дістали, застосуйте акустику.

Прянощі

Окрім занадто високих звуків птахи реагують ще й на запахи. Зокрема, вони не переносять червоного й чорного перцю, гвоздики, кориці, шафрану, каррі. Гострі запахи цих приправ змусять голубів відлетіти.

Відігнати голубів із балкона можна за допомогою прянощів

От тільки підсипати спеції доведеться регулярно, оскільки вони можуть вивітритися, і голубина братія знову повернеться у повному складі, щоб псувати вам нерви.

Вода

Рідину голуби не виносять. У цьому вони солідарні з муркотиками. Тому якщо птахи будуть надто сильно докучати, спробуйте побризкати на них холодною водою. Ні в якому разі не беріть теплу воду, тим паче окріп, щоб не нашкодити птаству.

Зважте, якщо на балконі будете тримати якусь їжу, голуби частенько навідуватимуться, щоб поласувати, тож найперше приберіть всі продукти, що можуть зацікавити пернатих.

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.