Визначаємо, чи свіже молоко і чи відсутні в ньому домішки: влаштуємо лабораторію просто у себе вдома

Купуючи молоко для дітей, хочеться бути певним, що воно свіже й не скипиться під час приготування каші. А ще хотілося б знати, що в білій рідині відсутні крохмаль й різні інші добавки.

Переконатися, що молоко скисло, можна уважно поглянувши на продукт. Білі пластівці, нерівномірне забарвлення, згущення свідчать про те, що перед вами несвіжа рідина. Буває, що молоко прокисло, але ще виглядає однорідною масою. Тоді понюхайте його. Якщо запах кислуватий, відкладіть у бік – для дитячої каші воно не годиться.

Переконатися, що в молоко недобросовісний фермер не додав нічого зайвого можна, залучивши на допомогу звичайну харчову соду. Відлийте пів склянки рідини з пляшки й всипте туди 0,5 ч.лож. соди. Уважно стежте за реакцією. Помітите щось незвичайне – значить, молоко неякісне. Поява піни свідчить про несвіжість продукту.

Кисле молоко втрачає однорідну консистенцію і має специфічний запах

Відлийте трішки молока в каструлю й поставте на вогонь. Якщо дійде до кипіння і не згорнеться, значить, молоко свіже і можна сміливо використовувати всю порцію для приготування молочної страви.

Домашнє молоко має бути жирним і триматися купи. Умочіть у пляшку зубочистку й одну краплю рідини капніть собі на ніготь. Свіже якісне молоко не розтечеться, а триматиметься купкою. Розбавлене чи несвіже розпливеться по нігтьовій пластині.

Кілька крапель йоду дозволять визначити, чи є у молоці сторонні домішки

Ідеальне молоко має бути білим. Якщо помітили жовтуватий чи синюватий відблиск, значить, у продукті присутні якісь сторонні домішки.

Спробуйте відлити трішки молока в склянку й капнути туди кілька крапель йоду. В якісній рідині підуть жовті кола. Якщо продукт набуде синюватого відтінку, значить, туди додали крохмаль.

Налийте в склянку трішки теплої води, а зверху влийте молоко. Обидві рідини змішалися? Значить, у молоці присутня вода. Молоко залишилося вгорі склянки, не розчинившись у воді? Вітаємо! Маєте якісний натуральний продукт.

Нові статті

Схожі статті

Рейси класу люкс для пухнастиків: в США зʼявилася перша авіакомпанія для собак — вартість квитків та рейси

В США було створено першу авіакомпанію, яка надаϵ послуги з перельоту… собакам. Які послуги пропонуϵ компанія і яка вартість квитків? Відповіді на питання шукайте в матеріалі від "Одного Факту".

Яку сумісність має Дан Балан з українськими співачками: Віра Брежнєва була першою в списку, а ви й не знали

Дан Балан кілька років поспіль не вибував з України. Та не лише з Тіною Кароль створював колаборації, але й з іншими українками. Кому з зірок пощастило найбільше?

Місячний календар пересадки розсади у відкритий ґрунт: сприятливі та не дуже дні для розсади у квітні 2024

Квітень 2024 року — час, коли вже можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Які дати більш сприятливі для проведення такої процедури – розповість нижче "Один Факт".

Розлучена 53-річна Марія Бурмака зізналася в коханні близькій людині: “Моя безумовна любов”

Марії Бурмаці доля приготувала чимало прикростей. Чоловік загинув під час пожежі, брат не повернувся з фронту. Єдиною розрадою є донька Ярина, яка вже відзначила 29-річчя.