Як розпізнати рієлтора-шахрая під час оренди квартири: є 4 важливі ознаки, що вас збираються ошукати

Ситуація в багатьох українських родинах сталася така, що довелося покинути насиджене місце і тікати світ за очі. Перед вимушеними переселенцями нагально постає питання оренди житла. Як не втрапити на гачки, які повсюди розставляють досвідчені аферисти?

Орендувати житло – справа не з простих, адже слід врахувати чимало факторів. Найперше, це ціна. А далі йдуть умови, віддаленість від центру, рівень комфортабельності, довколишня інфраструктура тощо. Підшукуючи оптимальний варіант, слід не втрачати пильності, щоб не потрапити на махінаторів.

Підбираючи варіант з орендою, треба не втрачати пильності

Підбираючи житло за оголошенням, слід зважити – шахрайська пропозиція нічим не відрізняється від реальної. Може бути присутній опис оселі, прикладені фото, контакти особи. Але деякі нюанси мають вас насторожити.

Занижена вартість

Якщо пропонують оренду за ціною, нижчою за ринкову, слід напружитися. Можливо, варіант фейковий. Адже орендар цінує своє житло і задешево не віддасть.

Стороння особа

Квартиру вам зголошується показати не власник, а рієлтор чи довірена особа? Якщо подібне відбувається першого разу, це нормально. Але якщо справа доходить до підписання договору, а ви так і не познайомилися з тим, кому це помешкання належить, це виглядає дуже підозріло. Можливо, людина хоче взяти гроші за житло, до якого не має жодного стосунку.

Краще обговорити нюанси оренди з власником

Постарайтеся поставити додаткові запитання типу, хто оплачуватиме комуналку, чи присутня шумоізоляція тощо. Якщо людина плутається у свідченнях, краще не віддавати їй завдаток.

Вас надто кваплять

Аферисти люблять створювати відчуття терміновості й підштовхувати клієнта до швидкого вибору, щоб не залишити часу на роздуми. Не ведіться! Зберігайте холоднокровність й усе добряче обдумайте перед прийняттям рішення.

Вам не показують договір оренди

Якщо пропонують віддати завдаток, не підписуючи договору оренди, це має стати серйозною пересторогою. Документ, в якому чітко розписані умови оренди, потрібен бути обов’язково. А орендодавець має надати документи, що підтверджують його право на житло.

Нові статті

Схожі статті

Соковиті і смачненькі квашені помідори за бабусиним рецептом – від такої закуски за вуха не відтягнеш

Квашені помідори — одна з найулюбленіших зимових закусок, якою варто запасатися вже зараз. Помідори можна брати будь-якого сорту. Головна умова – дотримуватися наданої рецептури.

43-річний Потап спародіював 51-річного Винника: показав бур’янець на балконі і назвав точну дату повернення

43-річний український музикант Потап, якого зараз називають втікачем – вирішив спробувати себе в новому амплуа. Він показав пародію на Олега Винника. Дивіться відео з Потапового балкону.

Вже з 1 жовтня: тарифи на Інтернет в Україні можуть стрімко злетіти вгору. На скільки підвищать ціни і чому?

Вже з 1 жовтня 2024 року українські провайдери Інтернету можуть підвищити тарифи на свої послуги втричі. З чим повʼязане суттєве подорожчання послуги? Деталі розповість "Один Факт".

Сказала “так”: 34-річна Ольга Харлан оголосила про найважливіше рішення в житті — Білодід її привітала

Українська чемпіонка Олімпійських ігор-2024 Ольга Харлан повідомила важливу новину. Дівчина прийняла пропозицію руки та серця від свого коханого хлопця, італійського спортсмена Луїджи Самеле.