Присісти на доріжку треба обов’язково: подібна традиція дозволить повернутися назад живим і неушкодженим

Нікого не дивують слова: "Присядемо на доріжку!" От тільки сенс цієї народної традиції сідати перед подорожжю відомий далеко не всім.

Коли людина збирається поїхати кудись надовго, вона сідає на валізи чи поруч на стілець і має хоч хвильку провести у повній тиші. Якщо поруч є близькі люди, то вони мають вчинити так само.

Здавна вважається, що подібна традиція здатна убезпечити людину в дорозі від неприємностей і посприяє щасливому поверненню додому. Здавна вважалося, що свій і чужий світи перебувають у протистоянні.

Саме поріг вважається межею переходу від рідного до чужого. Людина добре орієнтується у себе в будинку, знає всі закутки, а щойно робить крок вперед і виходить за двері, потрапляє у невідомий світ.

Збираючись у далеку подорож, треба присісти на доріжку

 

Далека дорога – це повна невідомість. Ніхто не знає, які небезпеки чатують на подорожнього у великому невідомому світі. Між тим мікропростір у власній оселі здатен надати сил й підтримати на шляху.

Ще однією причиною сидіння перед довгою дорогою є бажання задобрити домовичка, який мешкає вдома. Людина, присідаючи у передпокої, неначе дає йому зрозуміти, що обов’язково повернеться додому.

Якщо особа збирається повертатися, то присівши на хвильку, мовчить, а підвівшись, промовляє: “З Богом!” Якщо родина покидає житло назавжди, то присідають на порозі.

У валізу бажано покласти гілочку полину

Щоб дорога задалася, треба перед виходом із будинку потриматися за край столу, щоб не втратити у мандрівці зв’язок з рідним домом. Можна навіть поцілувати стіл, попросивши дати удачу в подорожі.

У валізу слід попередньо покласти гілочку полину. Це має вберегти від посягань злих духів у путі. Травичку можна заховати у взуття чи пошити спеціальний мішечок-оберіг. Якщо не знайдете полину, можете замінити його кропом, материнкою, м’ятою, чебрецем.

Нові статті

Схожі статті

Рейси класу люкс для пухнастиків: в США зʼявилася перша авіакомпанія для собак — вартість квитків та рейси

В США було створено першу авіакомпанію, яка надаϵ послуги з перельоту… собакам. Які послуги пропонуϵ компанія і яка вартість квитків? Відповіді на питання шукайте в матеріалі від "Одного Факту".

Яку сумісність має Дан Балан з українськими співачками: Віра Брежнєва була першою в списку, а ви й не знали

Дан Балан кілька років поспіль не вибував з України. Та не лише з Тіною Кароль створював колаборації, але й з іншими українками. Кому з зірок пощастило найбільше?

Місячний календар пересадки розсади у відкритий ґрунт: сприятливі та не дуже дні для розсади у квітні 2024

Квітень 2024 року — час, коли вже можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Які дати більш сприятливі для проведення такої процедури – розповість нижче "Один Факт".

Розлучена 53-річна Марія Бурмака зізналася в коханні близькій людині: “Моя безумовна любов”

Марії Бурмаці доля приготувала чимало прикростей. Чоловік загинув під час пожежі, брат не повернувся з фронту. Єдиною розрадою є донька Ярина, яка вже відзначила 29-річчя.