Присісти на доріжку треба обов’язково: подібна традиція дозволить повернутися назад живим і неушкодженим

Нікого не дивують слова: "Присядемо на доріжку!" От тільки сенс цієї народної традиції сідати перед подорожжю відомий далеко не всім.

Коли людина збирається поїхати кудись надовго, вона сідає на валізи чи поруч на стілець і має хоч хвильку провести у повній тиші. Якщо поруч є близькі люди, то вони мають вчинити так само.

Здавна вважається, що подібна традиція здатна убезпечити людину в дорозі від неприємностей і посприяє щасливому поверненню додому. Здавна вважалося, що свій і чужий світи перебувають у протистоянні.

Саме поріг вважається межею переходу від рідного до чужого. Людина добре орієнтується у себе в будинку, знає всі закутки, а щойно робить крок вперед і виходить за двері, потрапляє у невідомий світ.

Збираючись у далеку подорож, треба присісти на доріжку

 

Далека дорога – це повна невідомість. Ніхто не знає, які небезпеки чатують на подорожнього у великому невідомому світі. Між тим мікропростір у власній оселі здатен надати сил й підтримати на шляху.

Ще однією причиною сидіння перед довгою дорогою є бажання задобрити домовичка, який мешкає вдома. Людина, присідаючи у передпокої, неначе дає йому зрозуміти, що обов’язково повернеться додому.

Якщо особа збирається повертатися, то присівши на хвильку, мовчить, а підвівшись, промовляє: “З Богом!” Якщо родина покидає житло назавжди, то присідають на порозі.

У валізу бажано покласти гілочку полину

Щоб дорога задалася, треба перед виходом із будинку потриматися за край столу, щоб не втратити у мандрівці зв’язок з рідним домом. Можна навіть поцілувати стіл, попросивши дати удачу в подорожі.

У валізу слід попередньо покласти гілочку полину. Це має вберегти від посягань злих духів у путі. Травичку можна заховати у взуття чи пошити спеціальний мішечок-оберіг. Якщо не знайдете полину, можете замінити його кропом, материнкою, м’ятою, чебрецем.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?