7 стародавніх українських жіночих імен, які ми забули: дуже красиві. Не тільки Людмила, Богдана чи Ярослава

Коли батьки придумують ім'я новонародженій донечці, ставляться до цієї справи дуже відповідально. Адже від імені залежить, який святий стане оберігати людину в дитинстві і допомагати долати життєві перешкоди у дорослому віці.

Всім нам добре відомі старослов’янські жіночі імена – Ярослава, Людмила, Богдана. Та, виявляється, наші предки мали в арсеналі набагато більший перелік. Перечитайте уважно, можливо, саме серед цих найменувань щось уподобаєте.

Божена

Зазвичай дівчинку з таким іменем у житті переслідує Господня милість. Недарма ж її ім’я співзвучне зі словом “Божа”. Трактувати це можна, як “Обдарована Богом” чи “Благословенна”.

Обирати ім’я дівчинці бажано з-поміж тих, якими користалися наші предки

Зореслава

Серед слов’ян це ім’я користувалося шаленою популярністю, адже до складу входять два гарних слова – “зоря” та “слава”. Довгий час ми не згадували про нього, але з кінця ХХ сторіччя українці стали знову називати донечок цим гарним іменем.

Лада

Подібне найменування накладає на особу жіночої статі потребу бути в усьому досконалою. Подібна характеристика має обов’язково поєднуватися з терміном “мила”.

Любомира

Розшифрувати код предків, закладений у це ім’я, нескладно. Воно складається з двох частин: “любов” і “мир”.

Отримуючи ім’я, дівчинка отримає код, який впливатиме на все подальше життя

Мирослава

Ще одне жіноче ім’я зі слов’янським корінням утворилося від чоловічого ймення Мирослав. Сенс його сповнений дуже гарними словами – “мир”, “слава”, “прославляй”.

Радослава

На дівчинку з таким іменем неодмінно чекає багато радості у житті. Й, звісно ж, успіху. Вона завжди радітиме славі й наділятиме цим світлим відчуттям власне оточення.

Юстина

Це ім’я хоч і має латинське коріння, та широко використовувалося за часів Київської Русі. Щоправда, частіше звучало як Устина. Дівчинка з таким іменем буде мати підвищене прагнення до справедливості.

Нові статті

Схожі статті

Айсберг в океані: від узбережжя Антарктиди відколовся величезний крижаний острів — що кажуть вчені?

Айсберг А23а розміром втричі більше за Нью-Йорк відокремився від Антарктиди і зараз вільно пливе Південним океаном. Чи варто капітанам кораблів бути пильними та куди помандрував крижаний острів?

Один факт про рис, який робить його корисним для нервової системи: таємничий компонент популярної крупи

Рис — один з самих цінних продуктів харчування. Ця крупа містить в собі велику кількість вітаміну В, а ще - один інгредієнт, який добре впливає на роботу нервової системи. Дізнайтесь, що це.

“Чорна п’ятниця” у Монобанку: представники фінустанови розповіли, що купували українці у день розпродажу

День великих розпродажів в магазинах України пройшов минулої п'ятниці — 24 листопада. Зараз ажіотаж трохи спав і банки підбили підсумки "Чорної П'ятниці". Свою статистику Мінфіну надав і Monobank.

Завидні модниці Катя Осадча, Лілія Ребрик, Оля Цибульська та інші задають тон: показали, які пальто в тренді

Найбільше про модні тенденції знають зірки, оскільки їм за характером роботи доводиться постійно змінювати наряди. Отже, придивімося уважно, в які пальто вони вбираються, щоб зрозуміти тенденцію.