Звісно, можна вибивати подушки від пилу. Але мешканцям багатоквартирних будинків робити подібне не дуже зручно. Тому краще все-таки взятися до прання.
Пухові подушки
![](https://odinfakt.com/wp-content/uploads/2023/05/podushky-puhovi.jpg)
Температуру вище 30 градусів брати не можна – в іншому разі волокна набудуть неприємного запаху. Прати слід з рідким миючим засобом, а пральний порошок відкласти якомога далі.
Виставляйте мінімальні оберти, щоб не дати можливості пуху збитися в купки. Якщо є можливість, винесіть вироби на двір і там просушіть.
Подушки з пір’я
![](https://odinfakt.com/wp-content/uploads/2023/05/podushky-z-pirya.jpg)
Такі подушки краще прати вручну, бо є велика ймовірність, що пір’я заб’є фільтри й перекриє стік. Правила ті ж – ледве тепла водичка і рідкий мийний засіб. Після полоскання подушки виносяться на свіже повітря для висихання.
Синтепонові подушки
![](https://odinfakt.com/wp-content/uploads/2023/05/podushky-synteponovi.jpg)
Цей матеріал являє собою тонкі нитки, які під час термічної обробки міцно скріпляються між собою. Волокна виходять негігроскопічними і не всотують піт. Температура води має бути не вищою за 40°C. Пральний порошок не використовуйте – лише рідке мило. Після прання доведеться кілька разів виставити режим полоскання.
Віджимати подушки не можна, оскільки порушаться міжволокневі спайки. Просто перекладіть подушку з пральної машини до ванни чи душового піддона й обережно відтисніть залишки води. Потім відправляйте виріб на сушку.
Ортопедичні подушки
![](https://odinfakt.com/wp-content/uploads/2023/05/podushky-ortopedychni.jpg)
Подушки, забиті екологічним наповнювачем, прати не потрібно. Достатньо буде сухої чистки, щоб вони знову виконували свою важливу функцію.