Три лайфхаки дозволять зекономити до пів тонни пального на рік: нічого особливого робити не доведеться

В умовах постійного подорожчання бензину, дизеля й газу постає актуальне питання – чи можливо зменшити витрати палива, аби зекономити трішки грошей. Є певні лайфхаки, що допоможуть вирішити проблему в позитивному ключі.

В умовах постійного подорожчання бензину, дизеля й газу постає актуальне питання – чи можливо зменшити витрати палива, аби зекономити трішки грошей. Є певні лайфхаки, що допоможуть вирішити проблему в позитивному ключі.

Змініть стиль водіння

Плавне водіння заощадить чимало пального

Можна легко зекономити 300 л пального на рік, якщо трохи менше розганятися й різко гальмувати. Плавна їзда й дотримання постійної швидкості потребує менше витрат. А різке натискання на педаль газу збільшує їх у декілька разів. Тож намагайтеся не гальмувати різко перед світлофором, а підкочуватися, а на підвищену швидкість перемикатися якомога швидше.

Ретельно обирайте моторну оливу

Звертайте увагу на склад моторної оливи. Вона має бути синтетичною чи напівсинтетичною і мати низьку в’язкість. У такому разі тертя між рухомими частинами двигуна зменшиться, а ви отримаєте 4 невикористаних каністри річної економії.

Стежте за машиною

Заміна свічок й решта важливих моментів дозволить менше витрачатися на пальне

Стан автівки має бути близьким до ідеального. Якщо вчасно замінювати свічки запалювання, регулювати сход-розвал, це дасть економію в 60 л бензину на рік. Зменшення тиску в шинах на пів атмосфери принесе 6 зекономлених літрів протягом року. Повітряний і паливний фільтри також мають бути в нормі, щоб не було перевитрати.

Зачиніть вікна

Рух із великою швидкістю краще здійснювати з зачиненими вікнами. Навіть якщо ввімкнути кондиціонер, витрата пального буде значно меншою. Прочинені вікна погіршують аеродинаміку, й автівці доводиться витрачати зайву енергію, щоб здолати опір повітря. А це зайві витрати пального.

Нові статті

Схожі статті

По коліна у воді і без пательні в руках: Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею

Майстер кулінарних шедеврів Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею. В руках у нього — зовсім не пательня. Де відпочив шеф-кухар — дізнайтесь з матеріалу від "Один Факт".

Чи варто поступатися місцем в транспорті і звідки взялась ця традиція: 77-річна жінка не дочекалася милості

Кумедна історія днями трапилась у міському транспорті Вінниці. 77-річна жінка в міському транспорті всілась на коліна молодій дівчині, бо та… не поступилась їй місцем.

Салат наче й звичайний, а от подача доволі цікава: роблю з чипсів квітку хризантеми – гості просто шаленіють

На святковому столі цей салат матиме доволі ефектний вигляд. При цьому готується "Хризантема" дуже просто. Коли опануєте, таким же чином можете прикрашати будь-яку закуску.

Смугастий пухляш із зеленими очима: до Alyona Alyona після “Євробачення” завітав незвичний гість

Реперка Alyona Alyona, яка кілька днів тому посіла 3 місце на "Євробаченні 2024", заспівавши в дуеті з Jerry Heil — вже повернулась до України. І влаштувала теплу зустріч із зеленооким прихильником.