Аліментники не зможуть керувати авто: патрульні при перевірці документів відберуть водійське посвідчення

Найстрашнішим покаранням для водія є вилучення посвідчення на право керувати транспортним засобом. Між тим відібрати його можуть, навіть якщо людина не здійснила жодного порушення на дорозі.

Найстрашнішим покаранням для водія є вилучення посвідчення на право керувати транспортним засобом. Між тим відібрати його можуть, навіть якщо людина не здійснила жодного порушення на дорозі.

У водія відберуть посвідчення, якщо він не сплачуватиме вчасно аліменти

Чинне законодавство дозволяє вилучати водійське посвідчення, якщо чоловік є злісним ухилянтом від сплати аліментів. Подібна норма прописана у 71-ій статті Закону “Про виконавче провадження”. Згідно з нею, патрульні можуть заборонити водію керувати авто, допоки він повністю або частково не розрахується з боргами за аліментами.

Подібне покарання застосовується, якщо аліментник щонайменше 4 місяці не сплачував гроші на утримання власної дитини.

Постанова, в якій йдеться про тимчасові обмеження, надсилається водію-боржнику наступного дня після винесення. Паралельно до бази даних заносяться ці відомості, й кожен інспектор поліції бачить, що перед ним боржник.

Перевіряючи автомобіль, патрульні вносять прізвище водія в базу й сповіщають аліментника про накладені на нього обмеження. Відомі випадки, що чоловік ще немає на руках припису, а поліція вже тимчасово відбирає посвідчення. Отримати його назад можна виключно через суд.

Спочатку слід розрахуватися за боргами за аліментами, а потім сідати за кермо

До речі, багатьох учасників дорожнього руху цікавить питання, чи повинні вони передавати патрульним документи в руки, чи можна обмежитися простим пред’явленням. Не секрет, що дорожні інспектори частенько забирають посвідчення, паспорт авто й страховий поліс й відносять до своєї автівки. Водію при цьому доводиться слізно благати повернути комплект документів.

Між тим, у Законі “Про Національну поліцію” не йдеться про передачу пакета в руки інспектора. Там написано, що водій зобов’язаний пред’явити посвідчення так, щоб поліцейський мав можливість прочитати й переписати дані з документа.

Нові статті

Схожі статті

Чотири кохання Лесі Українки: Сергій Мержинський, Ольга Кобилянська, Климент Квітка і вірші українською

Леся Українка — видатна українська поетеса, яка володіла найціннішим даром. Ця жінка вміла кохати, але так і не відчула справжнього взаϵмного кохання.

Вибрала карʼєру, а не сімʼю: 38-річна Злата Огнєвіч відверто поділилась подробицями особистого життя

Відома українська співачка Злата Огнєвіч вперше розповіла про свої плани мати сім'ю: що відомо про особисте життя артистки та чи перебуває в стосунках?

Чим та в які дати в червні 2024 року підживити квасолю: врожай буде рясним навіть на маленькій ділянці

Квасоля — невибагливий овоч, який ви можете легко виростити на домашній присадибній ділянці. Щоб її врожай вийшов рясним і багатим — підживіть квасолю вчасно і правильно.

Один факт, який допоможе вам позбутись їх: що потрібно зробити, щоб мухи зникли з вашого будинку

Впевнені, що цей метод вам допоможе і ви будете радіти: що потрібно зробити, щоб мух та комах більше не було у вашому будинку? Ефективний лайфхак.