Проходити під драбиною – не просто погана прикмета: все набагато глибше і серйозніше

Пам'ятаю з дитинства, як моя подружка не дозволяла проходити між двох стовпів, які утворювали між собою трикутник. Вона змушувала мене обійти перепону на шляху, кажучи, що це погана прикмета.

Пам’ятаю з дитинства, як моя подружка не дозволяла проходити між двох стовпів, які утворювали між собою трикутник. Вона змушувала мене обійти перепону на шляху, кажучи, що це погана прикмета. Я вірила й слідувала її настановам. Навіть ставши дорослою, нині не ризикую пройти крізь предмети, що утворюють трикутник. Виявляється, подібні забобони мають глибоке історичне коріння.

Притулена до стіни драбина утворює своїм нахилом умовний трикутник, а значить, проходити під ним категорично не рекомендується. Чому? Розберімося разом. Нині зустріти драбину в місті не є дивиною. Люди латають понівечені російськими бомбардуваннями хатини. Тому частенько на тротуарі бачиш людину, яка щось робить на висоті.

Заборона ходити під драбиною сягає вглиб віків

Звісно, хочеться оминути будівельника на автоматі, аби не впав на голову. Але сенс такого поруху лежить у набагато глибшій площині.

З давніх-давен церква забороняла християнам проходити під драбиною. Забобон із можливими неприємностями це не стосується жодним чином. Віряни особливо шанобливо ставляться до Святої Трійці – Отця, Сина і Святого Духа. А потрапивши під драбину, людина порушує цю триєдність. Ті, які жили у середньовіччі, могли отримати звинувачення у богохульстві через подібні дії.

Драбину краще обійти

Знайдуться й такі люди, яким драбина біля стіни нагадує ешафот. Раніше під час страти через повішення смертнику доводилося підійматися високими сходами на шибеницю, аби дотягнутися до петлі, яку йому вдягали на шию. Тому підсвідомо не хочеться відчувати себе в ролі вішальника.

Єгиптяни підвели в проходини під драбиною власну теорію. Вони вважають, що таким чином людина може раптово зіткнутися з Богом, який підіймається на небо чи спускається звідти по драбині.

Нові статті

Схожі статті

Догляд за солодким перцем у липні: що зробити, аби врожай виріс великим і солодким? Ці поради допоможуть!

Липень – середина літа. В цей час на кущах солодкого перцю вже сформувались маленькі плоди. Дачникам потрібно приділити велику увагу догляду за рослиною. Інакше перці можуть дрібними і не солодкими.

Він був з двійнят у “Сватах”, а зараз не в акторській професії: як змінився 21-річний актор Костя Чернокрилюк

Костянтин Чернокрилюк запамʼятався багатьом українським глядачам роллю одного з двійнят Ковальових в комедійному серіалі "Свати". Читайте, де актор знаходиться зараз та чи продовжує зніматись в кіно?

Забудь про шарлотку назавжди! Приготуй на десерт пиріг “Бабусина радість”. Смачно та без клопотів!

Не знаєте, що приготувати на десерт, тоді ловіть рецепт торта "Бабусина радість" зі сметанного крему - будете їсти шматок за шматком, і не тільки ви.

Так малосольні огірки завжди готували тільки в Україні! Секретний рецепт бабусі Олени: від серця відриваю

Смачна закуска буде у вас у випадку неочікуваних гостей: як приготувати малосольні хрусткі огріки - всі будуть питати рецепт саме у вас. Справжня насолода.