Звідки взялося “правило правої руки” на українських дорогах: логічніше було б пропускати авто зліва

У Правилах дорожнього руху ви ніде не прочитаєте норму про необхідність пропустити перешкоду справа. Але інструктори автошкіл наполягають дотримуватися цієї норми в обов'язковому порядку. Якщо на перехресті відсутні дорожні знаки й розмітка, то водій має надати безперешкодне право проїзду автівці, яку бачить справа від себе. Звідки вигулькнула ця норма?

У Правилах дорожнього руху ви ніде не прочитаєте норму про необхідність пропустити перешкоду справа. Але інструктори автошкіл наполягають дотримуватися цієї норми в обов’язковому порядку. Якщо на перехресті відсутні дорожні знаки й розмітка, то водій має надати безперешкодне право проїзду автівці, яку бачить справа від себе. Звідки вигулькнула ця норма?

Поступається дорогою той, хто бачить перепону справа

Автомобілістів дуже дратує подібне правило, особливо при лівому повороті. Чому треба пропускати ті авто, що справа, адже логічніше було б дати дорогу якраз лівим?! Якщо перехрестя Т-подібне, це взагалі несе небезпеку. Рух по великих трасах і перебудову з одного ряду в інший теж логічніше було б започаткувати за правилом перепони зліва. Адже такі транспортні засоби рухаються з найбільшою швидкістю.

Але маємо те, що маємо – перевагу правої сторони. Все це пов’язано з появою перших автівок у Британській імперії. Кермо в машинах розташовували справа, щоб водій швиденько виплигував на тротуар і відчиняв дверцята панам-пасажирам. Тож і правила дорожнього руху формувалися з урахуванням цієї норми.

Правило перепони справа започаткували через англійців

В одних європейських країнах рух був правостороннім, в інших – лівостороннім. Кількість транспортних засобів постійно зростала, тому в 1909 році прийняли Міжнародну конвенцію, яка встановила єдину систему для цього континенту.

Серед 15 статей, зокрема, містилися й норми правил проїзду перехресть. Тоді ж було запроваджено “правило правої руки” й започатковано 4 попереджувальних дорожніх знаки. Довелося підкоритися всім країнам – з правостороннім й лівостороннім рухом.

Нові статті

Схожі статті

Щоб ложка стояла: як приготувати густе полуничне варення – головна таϵмниця, про яку не кожна господиня знаϵ

Густий і запашний полуничний джем можна приготувати в домашніх умовах. Головне — дотримуйтесь декількох нескладних порад. І тоді консистенція джему стане такою, що ложка в ньому буде стояти.

Вписав її ім’я в історію: хто та жінка, яка була коханням усього життя Василя Стуса і чекала його вічно

Щастя Василя Стуса з Валентиною Попелюх було зовсім недовгим. Та кохання до видатного чоловіка жінка пронесла крізь усе своє життя, дякуючи Богові за подароване почуття.

Як швидко і легко стерилізувати банки: 5 секретів від господині, який збереже свіжими ваші зимові заготовки

Літо — тепла і активна пора року. Хтось планує відпочинок, а гарні господині займаються консервуванням овочів та фруктів. І під час таких робіт важливо правильно стерилізувати банки для закруток.

Вперше стала мамою: зірка каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук народила первістка – яка стать і як назвали?

Відома телеведуча каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук повідомила, що нарешті стала мамою вперше: що відомо про народження дитини та як все пройшло? Подробиці.