Звідки взялося “правило правої руки” на українських дорогах: логічніше було б пропускати авто зліва

У Правилах дорожнього руху ви ніде не прочитаєте норму про необхідність пропустити перешкоду справа. Але інструктори автошкіл наполягають дотримуватися цієї норми в обов'язковому порядку. Якщо на перехресті відсутні дорожні знаки й розмітка, то водій має надати безперешкодне право проїзду автівці, яку бачить справа від себе. Звідки вигулькнула ця норма?

У Правилах дорожнього руху ви ніде не прочитаєте норму про необхідність пропустити перешкоду справа. Але інструктори автошкіл наполягають дотримуватися цієї норми в обов’язковому порядку. Якщо на перехресті відсутні дорожні знаки й розмітка, то водій має надати безперешкодне право проїзду автівці, яку бачить справа від себе. Звідки вигулькнула ця норма?

Поступається дорогою той, хто бачить перепону справа

Автомобілістів дуже дратує подібне правило, особливо при лівому повороті. Чому треба пропускати ті авто, що справа, адже логічніше було б дати дорогу якраз лівим?! Якщо перехрестя Т-подібне, це взагалі несе небезпеку. Рух по великих трасах і перебудову з одного ряду в інший теж логічніше було б започаткувати за правилом перепони зліва. Адже такі транспортні засоби рухаються з найбільшою швидкістю.

Але маємо те, що маємо – перевагу правої сторони. Все це пов’язано з появою перших автівок у Британській імперії. Кермо в машинах розташовували справа, щоб водій швиденько виплигував на тротуар і відчиняв дверцята панам-пасажирам. Тож і правила дорожнього руху формувалися з урахуванням цієї норми.

Правило перепони справа започаткували через англійців

В одних європейських країнах рух був правостороннім, в інших – лівостороннім. Кількість транспортних засобів постійно зростала, тому в 1909 році прийняли Міжнародну конвенцію, яка встановила єдину систему для цього континенту.

Серед 15 статей, зокрема, містилися й норми правил проїзду перехресть. Тоді ж було запроваджено “правило правої руки” й започатковано 4 попереджувальних дорожніх знаки. Довелося підкоритися всім країнам – з правостороннім й лівостороннім рухом.

Нові статті

Схожі статті

Цей лайфхак зекономить ваш час і сили! Як потрібно прати штори та тюлі, щоб не прасувати потім – працює 100%

Постійно прасуєте все після прання, але не хочете цього робити - вихід є! Що потрібно зробити, щоб штори та тюлі були рівними після "очищувальних процедур".

“Міс Всесвіт 2024”: як виглядає 80-річна бабуся трьох онуків, що вийшла в фінал щорічного конкурсу

В 2024 році фіналісткою конкурсу "Міс Всесвіт" стала… 80-річна бабуся. Чой Сун Хва зуміла миттєво стати знаменитістю завдяки міжнародному конкурсу і набула статусу найстаршої моделі.

Хоч і не рідна, але… Чи спілкується дружина Віктора Павліка з його донькою, яка на 7 років за неї старша

Віктор Павлік і Катерина Репяхова мають спільного сина Михася, але до шлюбу з блогеркою співак був одружений тричі, тож має ще дітей - чи спілкується теперішня дружина з його донькою Христиною?

Він не зміг бути з нею до кінця свого життя – як виглядає екс-дружина Миколи Тищенка, з якою були 7 років

Здавалося, що шлюб Миколи Тищенка та Алли Барановської сповнений любові і гармонії, але все це була лише ідеальна картинка - як виглядає колишня обраниця екс-телеведучого, яка народила йому сина.