Слова, які ми часто чуємо, але не знаємо справжнього значення: бровар, лимар, дунай

Існує багато слів, які всі ми часто чуємо, але навіть не замислюємося, що вони означають. Між тим бажано знати, який смисл несуть ці старовинні висловлювання.

Існує багато слів, які всі ми часто чуємо, але навіть не замислюємося, що вони означають. Між тим бажано знати, який смисл несуть ці старовинні висловлювання.

Бровар

У XVII сторіччі кожен українець знав, що бровар – це пивовар, тобто працівник пивзаводу. Довгий час його не вживали, а нині в рекламі всі частіше з’являються слова на кшталт броварні – тобто пивоварного заводу.

Бровар варить пиво

Напевно, нікому й на думку не спаде, що місто Бровари отримало назву якраз від слова “бровар”. Насправді населений пункт під Києвом мав би називатися Броварі за аналогією до “перукарі” чи “кобзарі”. Але вже так історично склалося, що маємо саме Бровари.

Лимар

Напевно, у кожного з нас знайдеться знайомий на прізвище Лимар чи похідні від нього – Лимаренко, Лимарук чи навіть Римарчук. Усі вони утворені від назви однієї професії. Сучасникам важко уявити, чим у давнину займався лимар.

Лимар виробляє кінську збрую

А колись такі майстри дуже високо цінувалися, бо виготовляли ремінну збрую для керування кіньми. Лимарів ще інколи називали римарями. Тож усі, хто мають подібні прізвища, можуть із впевненістю казати, що їхні предки колись виготовляли причандали для сідлання коней.

Дунай

Це слово у кожного з нас асоціюється з річкою, яка протікає Румунією, Україною і врешті впадає у Чорне море. А наші далекі пращури вживали його в більш широкому сенсі. Тоді будь-яке місце, наповнене водою, називали дунаєм.

Будь-яку водойму можна назвати дунаєм

У фольклорі це дуже чітко простежується. Наприклад, у пісні:

Ой, за горами вода дунаями.

Ой, там козаченько коня напуває.

Виходить, що слова “річка” і “дунай” є синонімами.

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".