Осінне добриво для смородини. Чим підкормити кущі, щоб наступного року отримати великі врожаї?

Смородина буде крупною та смачненькою! Кращі добрива для смородинових кущів, завдяки яким влітку ви будете дивуватись великим врожаям! Корисні поради

Підкормка смородини восени допомагає підготувати кущі до зимівлі, а також сприяє формуванню квіткових бруньок на наступний рік. Внесення добрив рекомендовано у тих випадках, якщо ягідна рослина за сезон дала великий врожай і потребує відновлення. Також добрива будуть корисні тим кущам смородини, що були посаджені більш ніж 3-4 роки тому.
Спосіб підкормки, який буде запропоновано в нашій публікації, сподобається прихильникам органічного землеробства. Він заснований на мульчуванні перегноєм або компостом. Такий варіант підійде під перекопку прикореневого кола кущів та має, окрім насичення землі корисними речовинами, ще одну функцію — захист. Перед холодною зимою компост та мульча захистять кореневу систему смородини від вимерзання.

Підкормка червоної смородини восени
Підкормка червоної смородини восени

Отже, щоб внести підкормку — замульчуйте прикореневе коло смородини свіжим перегноєм або якісним компостом. Якщо кущ — дорослий, візьміть для нього 1 відро органічного добрива чи компосту. Якщо ж рослина молода, то краще взяти 0.5 відра перегною або компосту.

Замість компосту можете використати пташиний послід (курячий або індичий). Його можна вносити під перекопку сухому вигляді, або зробити розчин для проливу.

Спосіб при якому сухе добриво вноситься в прикореневе коло, треба використовувати з обережністю. В першу чергу притримуйтеся глибини перекопки. Вона повинна складати 1/2 від багнету лопати (12-15 см). Підкормку ретельно змішайте з землею, щоб коріння рослини не отримало опіків від прямого контакту з насиченим органічним добривом.

Підкормка смородини восени компостом та пташиним послідом
Підкормка смородини восени компостом та пташиним послідом

Додатково під перекопку вносіть мінеральні добрива — теж в сухому вигляді. Щоб приготувати його — візьміть 7-10 г сульфату калію або калімагнезії, а також — 15-20 г суперфосфату. Дозування наведене з розрахунку на 1 кущ.

Якісне добриво для смородини восени — дуже важливо для майбутніх врожаїв. Добриво надає кущам всі необхідні компоненти для зміцнення кореневої системи, підвищення імунітету та морозостійкості ягідної рослини.

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Телець, Скорпіон та Овен: знайдіть для себе нове хобі

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Телець, Скорпіон та Овен: астрологи радять спробувати щось нове та творче. П'ятниця буде продуктивною.

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для Позитива, alyona alyona, Джамали: можливі грошові витрати на емоціях

Зірковий гороскоп на 26 квітня 2024 року обіцяє Позитиву, alyona alyona, Джамалі чимало позитивних моментів. Але існують й певні застереження, на які обов'язково слід звернути увагу.

Опанувала рецепт моркви по-корейськи: чоловік і діти наминають із задоволенням – краща ніж у магазині

Салат із моркви по-корейськи полюбляють усі. Та майже ніхто не готує цю страву вдома, віддаючи перевагу магазинному варіанту. А дарма, адже домашня закуска виходить набагато смачнішою.

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".