Один метод, який допоможе розвести багаття навіть у вологу погоду чи під дощем: його дарує сама природа!

Розпалюємо багаття в умовах високої вологості: як та чим підтримати вогонь? Кращі поради для тих, хто полюбляє подорожувати під дощем або в снігопади!

Досвідчені мандрівники добре знають, що волога та холодна погода ховає в собі велику небезпеку. Тому, перебуваючи в природніх умовах, дуже важливо своєчасно розвести багаття, бо біля нього можна зігрітися, а ще – приготувати на ньому їжу.

Розвести багаття в умовах високої вологості та під дощем дуже складно, але все ж можливо. Пропонуємо до вашої уваги дуже простий та дієвий спосіб, що допоможе за лічені хвилини запалити вогнище навіть під дощем.

Один перевірений спосіб, як розвести багаття, якщо скрізь і навколо дуже мокро
Один перевірений спосіб, як розвести багаття, якщо скрізь і навколо дуже мокро

Отже, річ піде про хвойні дерева. Чи знаєте ви, що в ялинкових та соснових гілочках міститься смолиста речовина, що називається живицею? Та ось — саме вона сприяє тому, що гілки хвої добре горять навіть у вологу погоду та під час дощу. Але щоб багаття з хвої швидко загорілося — треба очистити гілки від кори, бо вона дуже сильно вбирає в себе вологу.

Багаття з гілок хвої
Багаття з гілок хвої горить краще

Також зверніть увагу на ще одну якість хвойної деревини. Вона швидко згоряє та залишає після себе лише невеличку кількість вугілля. Тому не варто очікувати від неї забагато тепла. Можете використовувати гілочки з хвойних дерев для первинного розпалювання багаття, а потім — доповнювати їх деревиною інших видів.

До речі, в природі можна знайти універсальну деревину, що і для розпалу багаття підійде, і для його подальшої підтримки у дощову та вологу погоду. І це — береста (березова деревина).

Якщо на вулиці встановилися вологі погодні умови — намагайтеся знайти поблизу сухі дерева, які не повалені вітром на землю. Справа в тому, що деревина, повалена донизу, накопичує в собі більше вологи, та й ризик того, що вона трухлява та гнила зсередини – вищий.

Перед розведенням багаття розтрощіть зібрані гілочки та поліна вздовж. В такому вигляді вони добре висихають та швидше загоряються. Що ваше багаття горіло довше – його слід правильно розпалити. Для цього зробіть багаття у формі конусу, висота якого не повинна перевищувати 20 см. Його роблять із дрібних сухих гілочок та інших матеріалів, що легко загоряються та допомагає швидко підсушити гілки, що знаходяться у верхній частині конусу.

Якщо ви розпалюєте багаття під час сильного вітру, то задля підтримки вогню треба збудувати кругом вогнища укриття з каміння, землі та гілок. Пам’ятайте, що руки під час розведення багаття повинні бути сухими.

На додачу корисна порада для тих, хто хоче запалити багаття за декілька секунд: беріть із собою в похід пальне (бензин, керосин) або спирт. Але не виливайте таку рідину безпосередньо на полінця. Краще — намочіть бензином чи спиртом тканину та використайте її для розведення багаття.

Нові статті

Схожі статті

Неперевершені оладки з капусти на кефірі: смачний, швидкий та бюджетний рецепт сніданку від Лілії Ребрик

Рецепт Лілії Ребрик - це чудовий спосіб урізноманітнити своє меню та зробити сніданок не лише смачним, але й корисним. Спробуйте приготувати ці оладки і переконайтеся самі, що вони неперевершені!

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".