Як доглядати за орхідеями, щоб вони гарно і довго квітли: ці секрети зроблять з підвіконня райський сад

Бажаєте щоб орхідеї тішили вас тривалим цвітінням? Прислухайтеся до порад експертів, які опишуть стисло та кваліфіковано весь процес догляду за цими неймовірними квітами

Перш ніж придбати ці квіти, ознайомимося з правилами догляду за ними. Вони дуже відрізняються від звичних кімнатних рослин і багатьох лякає інформація про те, що їх важко виростити. Це не зовсім так. При правильному догляді орхідея виду фаленопсис може багато років рости у вас вдома і цвісти 2-6 місяців на рік.

При гарному догляді орхідеї будут довго квітнути
При гарному догляді орхідеї будут довго квітнути

Полив

Влітку, і під час цвітіння, рослини поливають двічі на тиждень. У холодний період — не частіше ніж раз на два тижні. Але це загальні рекомендації, головна ознака – це стан коріння, яке добре видно у прозорих горщиках. Коли забарвлення зміниться із зеленого на світло-блакитний, то прийшов час поливати.

Можна поливати зверху в горщик або в піддон водою кімнатної температури. Головне добре намочити субстрат, але зайву воду з піддону потрібно забрати. Щоденне обприскування листя просто обов’язково! Слідкуйте, щоб вода не потрапляла на квіти, на них можуть з’явитися темні плями.

Освітлення

Розмістіть орхідею на освітленому підвіконні, орієнтованому на східну або західну сторону. Якщо вікно виходить на південь, притіняйте його світловідбиваючою плівкою, інакше листя отримає опік. Розмістивши квітку всередині приміщення з недостатнім освітленням, скористайтесь фітолампою для підсвічування.

Температурний режим

Комфортна температура для екзотичної красуні – +18 до +25 °С. Але якщо рослина довго не випускає квітконосів, то їй не вистачає різниці температур 10 °С. У квартирі цього складно досягти, тому виносьте у нічний період його на балкон, де температура близько +16°.

Підживлення

Для зростання орхідеям потрібні підібрані саме для них добрива. Вибір у магазинах великий, але є й народний метод – настоянка бананової шкірки. Вносять підживлення під час зростання один раз на два тижні, під час спокою та в холодний період один раз на місяць. А при цвітінні підживлювати не можна – це може спричинити опадіння квітів!

Дотримуючись всіх правил догляду, ви незабаром насолодитеся міцними квітконосами з незвичайними суцвіттями!

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?