Готуємо часник до висаджування восени. Найдосвідченіші городники відповіли на всі питання і розкрили секрети

Головне питання – коли висаджувати озимий часник у ґрунт? Добра прикмета досвідчених городників - рясний листопад. Поспішати не потрібно, але й треба не прогавити вдалий час

Для кожного регіону свій період посадки, який залежить від кліматичних умов. Але зазвичай садять за 1-2 тижні до настання приморозків. Це дозволить йому укорінитися, але не дасть випустити паростки.

Готуємо часник до висаджування восени
Готуємо часник до висаджування восени

Підготовка посадкового матеріалу

Обережно розбираємо головки на окремі зубчики, намагаючись не пошкодити донце. Зробити це потрібно не раніше ніж за 1-2 дні до посадки. Відбираємо найбільші та здорові. Багато хто не обробляє зубки перед посадкою. Однак замочування на півгодини у соляному розчині у пропорції 2 ст. л. солі на 1 л води допомагає знезаразити їх.

 Готуємо грядку

Важливо правило – дотримуємося сівозміни. Добре росте часник після таких культур, як горох, гарбузові, капуста, зелень. Часник любить родючий, добре дренований ґрунт. Можна внести гній, що перепрів, кісткове або рибне борошно і комплексні добрива. Добре розпушити, перемішавши їх із ґрунтом, і дати осісти тижнів зо два.

Висаджуємо зубки у підготовлені грядки
Висаджуємо зубки у підготовлені грядки

Висаджуємо на город

Якщо стоїть суха погода, то за кілька днів до посадки потрібно рясно полити вибране для посадки місце. Садять зубки рядами в борозни чи лунки з відстанню між великими зубчиками близько 10-15 см, між дрібними — 8 см і 25 см між рядами. Глибина посадки – 15-18 см. Слідкуйте щоб від верхівки залишалося близько 3 см ґрунту. Чим більші зубки, тим глибше їх садять. Укладайте їх обережно, не тисніть із силою.

Закрийте грядки родючим ґрунтом. Для збагачення важливими для часнику речовинами розсипте зверху по грядці деревну золу з розрахунку склянку золи на 1 м2 грядки. Це чудове добриво, що містить фосфор, калій, кальцій, сірку. Зверху замульчуйте опалим листям, сіном або соломою.

Посадили, постаралися, лишилося чекати багатий врожай!

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?