Готуємо часник до висаджування восени. Найдосвідченіші городники відповіли на всі питання і розкрили секрети

Головне питання – коли висаджувати озимий часник у ґрунт? Добра прикмета досвідчених городників - рясний листопад. Поспішати не потрібно, але й треба не прогавити вдалий час

Для кожного регіону свій період посадки, який залежить від кліматичних умов. Але зазвичай садять за 1-2 тижні до настання приморозків. Це дозволить йому укорінитися, але не дасть випустити паростки.

Готуємо часник до висаджування восени
Готуємо часник до висаджування восени

Підготовка посадкового матеріалу

Обережно розбираємо головки на окремі зубчики, намагаючись не пошкодити донце. Зробити це потрібно не раніше ніж за 1-2 дні до посадки. Відбираємо найбільші та здорові. Багато хто не обробляє зубки перед посадкою. Однак замочування на півгодини у соляному розчині у пропорції 2 ст. л. солі на 1 л води допомагає знезаразити їх.

 Готуємо грядку

Важливо правило – дотримуємося сівозміни. Добре росте часник після таких культур, як горох, гарбузові, капуста, зелень. Часник любить родючий, добре дренований ґрунт. Можна внести гній, що перепрів, кісткове або рибне борошно і комплексні добрива. Добре розпушити, перемішавши їх із ґрунтом, і дати осісти тижнів зо два.

Висаджуємо зубки у підготовлені грядки
Висаджуємо зубки у підготовлені грядки

Висаджуємо на город

Якщо стоїть суха погода, то за кілька днів до посадки потрібно рясно полити вибране для посадки місце. Садять зубки рядами в борозни чи лунки з відстанню між великими зубчиками близько 10-15 см, між дрібними — 8 см і 25 см між рядами. Глибина посадки – 15-18 см. Слідкуйте щоб від верхівки залишалося близько 3 см ґрунту. Чим більші зубки, тим глибше їх садять. Укладайте їх обережно, не тисніть із силою.

Закрийте грядки родючим ґрунтом. Для збагачення важливими для часнику речовинами розсипте зверху по грядці деревну золу з розрахунку склянку золи на 1 м2 грядки. Це чудове добриво, що містить фосфор, калій, кальцій, сірку. Зверху замульчуйте опалим листям, сіном або соломою.

Посадили, постаралися, лишилося чекати багатий врожай!

Нові статті

Схожі статті

Смачний десерт до Великодня 2024: сирна паска “Три шоколади” на 6 порцій — рецепт ідеальної випічки до свята

Рецепт сирної паски "Три шоколади" — найсмачніший десерт до Великодня 2024 року. Які потрібні інгредіϵнти для приготування і як створити смачну сирну пасочку — розповість "Один Факт".

Анатолій Анатоліч проїхався в метро у Лондоні за 225 грн: “Доступне місто, якщо не їсти і спати на вулиці”

Блогер Анатолій Анатоліч зачіпає чимало гострих тем на своєму Ютуб-каналі "Зе Інтерв'юер". Тепер настала черга поділитися особистими враженнями від перебування в громадському транспорті.

Місячний календар пересадки кімнатних рослин: сприятливі та несприятливі дні для квітів у травні 2024

Травень — ідеальний час для того, щоб зайнятись пересадкою кімнатних рослин та квітів у горщиках. "Один факт" підготував перелік сприятливих і несприятливих дат для проведення ціϵї процедури.

Як в домашніх умовах зробити космічні крашанки: простий великодній лайфхак з яйцями до Великодня 2024

В 2024 році набуваϵ популярності новий тренд у створенні крашанок до Великодня. Яϵчка прикрашають неповторним космічним дизайном. Як його зробити – читайте в публікації від "Один Факт".