Жоржини – красуні саду! Як зберегти їх зимою? Дамо найкращі поради, як потрібно викопувати, зберігати квіти

Ще нас тішить тепла осінь, але незабаром прийде зима. Нам потрібно зберегти жоржини, тому що вони не виносять низьких температур. Подбаємо про наші квіти

Якщо ви колись вирощували жоржини, то знаєте якими красунями будуть ці квіти в саду. Великі та яскраві з різноманітними забарвленнями та формами.

Жоржини – красуні саду! Збережемо їх
Жоржини – красуні саду! Збережемо їх

Коли викопувати жоржини

Чим довше вони знаходяться в землі, тим зрілішими вони будуть і тим більше шансів, що вони добре збережуться. Не поспішайте викопати бульби жоржин, поки не прийдуть перші приморозки. Хоча листя може відмерти, бульби продовжуватимуть розвиватися якийсь час, земля не промерзне так швидко.

Як викопати бульби

Зробіть обрізання стебел безпосередньо перед викопуванням на висоту 20 см від землі. Цей прийом дозволить запобігти виламуванню стебла біля шийки. Яку зберегти в цілості нам дуже важливо, адже на ній розташовуються квіткові бруньки.

Використовуйте садові вила, щоб розпушити ґрунт навколо всієї рослини. За стебла тягнути та носити рослину не можна! Потім обережно дістаньте бульби із землі, намагаючись не порізати і поламати коріння.

Очистимо їх від ґрунту. Можна вимити у відрі або під напором садовим шлангом. Просушити кілька годин на повітрі. Бажано обробити пошкоджені під час викопування бульби зеленкою або фунгіцидом Максим Дачник. Це запобігатиме розвитку цвілі. Не забудьте про маркування.

Великі та яскраві жоржини квітнуть і радують наші погляди
Великі та яскраві жоржини квітнуть і радують наші погляди

Як зберегти в цілості посадковий матеріал

Зберігаються жоржини чудово у підвалі разом з іншими овочами. Там має бути прохолодно та гарна вентиляція. Бульби можна зберігати у поліетиленових пакетах, картонних коробках, пластикових ящиках. Головне розмістити їх просторо і добре засипати зволоженим ущільнювачем: стружкою, піском, торфом, вермікулітом, наповнювачем з пресованої тирси для туалетів тварин.

Якщо все зробити правильно, ви зможете висаджувати жоржини щовесни і насолоджуватися фантастичними квітами весь теплий період!

Нові статті

Схожі статті

Рейси класу люкс для пухнастиків: в США зʼявилася перша авіакомпанія для собак — вартість квитків та рейси

В США було створено першу авіакомпанію, яка надаϵ послуги з перельоту… собакам. Які послуги пропонуϵ компанія і яка вартість квитків? Відповіді на питання шукайте в матеріалі від "Одного Факту".

Яку сумісність має Дан Балан з українськими співачками: Віра Брежнєва була першою в списку, а ви й не знали

Дан Балан кілька років поспіль не вибував з України. Та не лише з Тіною Кароль створював колаборації, але й з іншими українками. Кому з зірок пощастило найбільше?

Місячний календар пересадки розсади у відкритий ґрунт: сприятливі та не дуже дні для розсади у квітні 2024

Квітень 2024 року — час, коли вже можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Які дати більш сприятливі для проведення такої процедури – розповість нижче "Один Факт".

Розлучена 53-річна Марія Бурмака зізналася в коханні близькій людині: “Моя безумовна любов”

Марії Бурмаці доля приготувала чимало прикростей. Чоловік загинув під час пожежі, брат не повернувся з фронту. Єдиною розрадою є донька Ярина, яка вже відзначила 29-річчя.