Як використати опале листя восени? Всі секрети переробки сміття в добриво розкриють досвідчені городники

Компост із листя — чудовий спосіб бюджетного підвищення родючості ґрунту. Безкоштовні добрива знаходяться просто у вас під ногами. Тільки треба трохи попрацювати, щоб зібрати листя.
Добрива знаходяться просто у вас під ногами
Добрива знаходяться просто у вас під ногами

У чому користь листового компосту

Переваги компосту з листя дерев:

1. Збереження рідини у ґрунті в якості мульчи, а це дуже важливо, бо вода – це цінний дорогий ресурс;

2. Залучення дощових черв’яків, що розпушують і збагачують гумусом ґрунт;

3. Невелике підкислення ґрунту, що позитивно впливає на деякі культури – наприклад, улюблена нами полуниця та чудова квітка – гортензія.

Яке листя можна використовувати

Відповідь – любе! В компост пригодиться листя від плодових дерев, виноградні, березові, кленові та інші. Міфи про те, що не можна використовувати листя дуба і горіха, вже розвіяні. Якби воно не розкладалося під дією мікрорганізмів, то великі листяні купи лежали б під деревами вічно. Приклад цьому: засипавши грядку з озимим часником листям горіха восени – отримаєте влітку гарний врожай.

Для компосту з листя годиться любий листовий опад
Для компосту з листя годиться любий листовий опад

Приготування компосту

1. Підготуйте огорожене місце, куди складатимемо листя, щоб воно не розміталося вітром.

2. Складіть зібране листя у купу. Якщо є можливість подрібнити сировину – то чудово, якщо не має – не біда. Все чудово перепріє і так.

3. Пересипайте кожен шар листя землею. Це необхідно, бо в грунті велика кількість мікроорганізмів, які відразу візьмуться за роботу. При необхідності зволожте листя. Можна додати кухонні відходи з овочів, відходи від садових культур, послід, гній або тирсу.

4. Щоб прискорити процес переробки в компост – пролийте рівномірки з лійки біопрепаратами. На зиму краще залишити купу відкритою для доступу природної вологи у вигляді дощу або снігу.

Коли листя перетвориться на однорідну масу і матиме приємний лісовий запах, значить він вже готовий. Листовий компост використовуємо за потребою.

Нові статті

Схожі статті

Неперевершені оладки з капусти на кефірі: смачний, швидкий та бюджетний рецепт сніданку від Лілії Ребрик

Рецепт Лілії Ребрик - це чудовий спосіб урізноманітнити своє меню та зробити сніданок не лише смачним, але й корисним. Спробуйте приготувати ці оладки і переконайтеся самі, що вони неперевершені!

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".