Покладете посуд до посудомийки й викинете: які кухонні причандали доведеться мити руками, щоб не зіпсувати

Мрія кожної жінки – мати на кухні посудомийну машину. От тільки коли вона збувається, й агрегат з'являється у квартирі, треба усвідомити, який посуд категорично не можна закладати на мийку.

Посудомийка автоматично очищує посуд й вимиває його, чергуючи цикли миття з полосканням за допомогою мийних засобів та гарячої води. Це дуже зручно. Натомість кожна господиня має знати, які види посуду доведеться все ж таки відмивати руками.

Що не можна класти до посудомийної машини

Перед закладанням посуду в апарат для миття слід не лише позбавити його від залишків їжі, але й перевірити маркування, чи придатний він для посудомийки. Можливо, матеріал не здатен витримувати високі температури чи псується під дією мийних засобів. Тож можете зіпсувати улюблені тарілки з чашками.

Що можна відправляти до посудомийки

  1. Посуд зі скла дозволяється закладати в агрегат, а щоб не утворилися тріщини в процесі миття, виставляйте функцію делікатного режиму.
  2. Кераміка не боїться високих температур, а от нанесені на поверхню посуду декоративні елементи, можуть безслідно зникнути. Тож зверніться до позначок виробника.
  3. Для нержавійки теж немає нічого страшного від подібного впливу, тож сміливо закладайте каструлі, сковорідки й інші столове наряддя з цього матеріалу.
  4. Багато пластикових виробів призначені для посудомийки. Вони мають спеціальну позначку.

Що не можна мити в посудомийній машині

Та є ще й кухонні причандали, що бояться високої температури, великого тиску води чи агресивності мийних засобів.

Що не можна класти до посудомийної машини
  1. До такої категорії належить дерев’яний посуд. Такий матеріал здатен поглинати вологу, що може призвести до деформування. До того ж хімія здатна зіпсувати олійний шар, нанесений зверху на посуд.
  2. Алюмінієві каструльки теж не можна відправляти в посудомийку. Надто висока температура та сухе повітря здатні пошкодити структуру посуду. До того ж хімія призведе до корозії та ушкоджень поверхні.
  3. Антипригарне покриття на сковорідках від регулярного миття у посудомийці рано чи пізно призведе до ушкодження захисного шару. Тож краще очищувати такий посуд вручну.

Відмовтеся від закладання в посудомийку кухонних ножів, посуду з чавуна, фарфору, кришталю, срібла та мельхіору.

Нові статті

Схожі статті

Рейси класу люкс для пухнастиків: в США зʼявилася перша авіакомпанія для собак — вартість квитків та рейси

В США було створено першу авіакомпанію, яка надаϵ послуги з перельоту… собакам. Які послуги пропонуϵ компанія і яка вартість квитків? Відповіді на питання шукайте в матеріалі від "Одного Факту".

Яку сумісність має Дан Балан з українськими співачками: Віра Брежнєва була першою в списку, а ви й не знали

Дан Балан кілька років поспіль не вибував з України. Та не лише з Тіною Кароль створював колаборації, але й з іншими українками. Кому з зірок пощастило найбільше?

Місячний календар пересадки розсади у відкритий ґрунт: сприятливі та не дуже дні для розсади у квітні 2024

Квітень 2024 року — час, коли вже можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Які дати більш сприятливі для проведення такої процедури – розповість нижче "Один Факт".

Розлучена 53-річна Марія Бурмака зізналася в коханні близькій людині: “Моя безумовна любов”

Марії Бурмаці доля приготувала чимало прикростей. Чоловік загинув під час пожежі, брат не повернувся з фронту. Єдиною розрадою є донька Ярина, яка вже відзначила 29-річчя.