Один спосіб для зберігання моркви на грядці до самої весни: потрібні пісок, листя та щільна плівка

Виростити гарний врожай моркви — лише півділа. Його ще треба зберегти. Цей коренеплод схильний до ураження грибковими хворобами. Але вихід є. Моркву можна зберігати прямо на грядці. Ловіть лайфхак

Осінь – традиційний час для збору врожаїв. Селяни та власники дачних домівок викопують овочі та складають їх на зберігання у погріб. Якщо на вашому городі цього літа росла морква, то їй слід створити особливі умови. Цей коренеплід дуже примхливий та при порушенні технології зберігання починає гнити і швидко псується. Але зберегти врожай моркви – можливо. Просто залиште її на грядці. Розповідаємо, як підготувати цей овоч до зимівлі, не викопуючи.

Як зберігати моркву на грядці взимку?
Зберігаємо моркву на грядці взимку

Деякі городники використовують незвичайний спосіб зберігання моркви на грядці. Частину врожаю залишають у землі, та готують до холодної зими наступним чином.

  1. Повністю видаляють бадилля та відправляють його до компосту.
  2. Грядки з коренеплодами засипають товстим шаром піску.
  3. Зверху на пісок вкладають щільну плівку.
  4. Поверх плівки розміщують опале листя, торф, перепрілий гній або компост.
  5. Далі – ще один шар плівки.

Таке укриття виходить дуже надійним, а морква під ним зберігається свіжою на протязі всієї зими. Викопують коренеплід навесні та використовують до появи нового врожаю.

Зберігання моркви на грядці: корисні поради
Зберігання моркви на грядці: корисні поради

При зберіганні моркви важливо контролювати вологість повітря, яка повинна триматися на рівні 90-95%. Оптимальна температура для довгого зберігання коренеплода утримується на рівні 0 +1ºC. Дотримання цих умов збереже врожай помаранчевого овоча від псування. Якщо ж цією порадою знехтувати — морква буде запрівати. До того ж підвищена волога робить коренеплод уразливим до різноманітних бактеріальних хвороб.

До речі, пісок, який використовують для зберігання моркви на грядці – підійде і для збереження коренеплоду у ящиках та в закритому приміщенні. Саме пісок перешкоджає швидкому в’яненню моркви. Перед закладанням моркви на зберігання пісок зволожують звичайною водою у пропорції 1 літр на відро сипучого матеріалу. Далі мокрий пісок викладають у ящики шаром товщиною 3-5 см. Зверху розкладають шар моркви. Потім – знову пісок. Таким чином заповнюють увесь ящик.

А який спосіб зберігання моркви використовуєте ви? Поділіться ним в коментарях.

Нові статті

Схожі статті

Неперевершені оладки з капусти на кефірі: смачний, швидкий та бюджетний рецепт сніданку від Лілії Ребрик

Рецепт Лілії Ребрик - це чудовий спосіб урізноманітнити своє меню та зробити сніданок не лише смачним, але й корисним. Спробуйте приготувати ці оладки і переконайтеся самі, що вони неперевершені!

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".