Чистимо ювелірні прикраси вдома, щоб вони засяяли, як нові. Які засоби, методи використовують знавці

Вироби із золота завжди вважалися ознакою достатку. На визначні свята стало нормою дарувати каблучки, кулони, ланцюжки. У деяких сім'ях вони дуже старовинні і передаються із покоління в покоління

Згодом прикраси при неправильному зберіганні втрачають блиск. Щоб це виправити, можна звернутися у ювелірну майстерню. Але є і домашні рецепти, які зроблять їх сяючими, без зайвих витрат. Дотримання цих порад допоможе продовжити життя та красу ювелірних прикрас.

В багатьох родинах золоті прикраси передаються від старшого покоління до молодшого
В багатьох родинах золоті прикраси передаються від старшого покоління до молодшого

Методика очищення в домашніх умовах

Метод дуже простий, економний та дієвий, бо ці засоби є на кухні в кожної господині. Для цього потрібні:

Вода гаряча – 1 склянка.

Сода харчова – 2 чайні ложки.

Фольга – шматочок.

Починаємо очищення: покласти на дно тарілки фольгу, на ній розкласти золото. Окремо розчинити соду в гарячій воді, потім цим розчином залити прикраси, повністю їх покривши. Залишити в такому стані на 12 годин, можна на ніч. Зранку золото добре промивають водою, протирають м’якою тканиною та лишають до повного висихання.

Цей метод є досить ефективним, але при потребі можна додати в содовий розчин невелику кількість миючих засобів, які не зашкодять виробам: рідке мило, засіб для миття посуду, господарське мило або шампунь. Для сильних забруднень можна додати в розчин трохи кухонної солі, столового оцту (не есенцію!) та перекису водню.

Для очищення виробів складної форми та ланцюжків добре підходить м’яка зубна щітка. За допомогою тонких щетинок легко видаляється бруд навіть у виїмках та застібках.

Ювелірні прикраси потребують належного зберігання та чищення
Ювелірні прикраси потребують належного зберігання та очищення

Що не можна робити з прикрасами:

  1. Ювелірні прикраси з дорогоцінним камінням та натуральними перлами краще довірити професіоналам, щоб не зіпсувати їх вигляд.
  2.  Негативні наслідки можна отримати при надмірному збільшенні концентрації вказаних вище засобів.
  3. Для очищення золота не можна користуватися побутовими засобами для чищення сантехніки, зубні пасти та порошки. Вони можуть подряпати чи викликати помутніння поверхні.
  4. Легко завдати шкоди прикрасам, застосувавши одночасно жорстку щітку та абразивні речовини.
  5. Особливого відношення потребують при очищенні вироби із білого золота, бо воно вкрите дорогим та рідкісним металом родієм. Ця речовина дорожче за золото та має схильність до стирання.

Не рекомендується зберігати ювелірні прикраси у паперових та картонних упаковках.Від цього вони швидко темніють. Зберігати потрібно в спеціальних коробочках із ювелірного магазину, кожен окремо.

Нові статті

Схожі статті

“Він у мене не публічний”: чому KOLA приховує старшого на 13 років чоловіка-іноземця – ось вона правда

Співачка KOLA заміжня за чоловіком на ім'я В'ячеслав, який живе в Ізраїлі, але на публіці співачка його не показувала - чому ж артистка так ретельно його приховує і хто він такий?

Не холостячка, як думають всі: Катерина Кузнецова показала “свого” росіянина, який є її любовʼю на все життя

Катерина Кузнецова будувала свою кар'єру і життя в сусідній країні, але все змінилось і акторка повернулась до України - а як же її обранець? Хто він такий і як виглядає.

Чищу горіхи кілограмами за 5 хвилин: цей метод ефективний, але знають про нього лише одиниці – тепер і ви

Восени за традицією настає сезон волоських горіхів. Зібрати їх – лише половина справи. Потім горішки потрібно почистити. Розповідаємо, як зробити це швидко та без зусиль.

Першим ділом діточки, а потім – літачки: український льотчик Дмитро Шкаревський готується стати батьком

Український льотчик Дмитро Шкаревський розповів про майбутнє поповнення в родині. Скоро дружина Лілія народить йому спадкоємця. Фото щасливого подружжя дивіться у нашому матеріалі.