Чистимо ювелірні прикраси вдома, щоб вони засяяли, як нові. Які засоби, методи використовують знавці

Вироби із золота завжди вважалися ознакою достатку. На визначні свята стало нормою дарувати каблучки, кулони, ланцюжки. У деяких сім'ях вони дуже старовинні і передаються із покоління в покоління

Згодом прикраси при неправильному зберіганні втрачають блиск. Щоб це виправити, можна звернутися у ювелірну майстерню. Але є і домашні рецепти, які зроблять їх сяючими, без зайвих витрат. Дотримання цих порад допоможе продовжити життя та красу ювелірних прикрас.

В багатьох родинах золоті прикраси передаються від старшого покоління до молодшого
В багатьох родинах золоті прикраси передаються від старшого покоління до молодшого

Методика очищення в домашніх умовах

Метод дуже простий, економний та дієвий, бо ці засоби є на кухні в кожної господині. Для цього потрібні:

Вода гаряча – 1 склянка.

Сода харчова – 2 чайні ложки.

Фольга – шматочок.

Починаємо очищення: покласти на дно тарілки фольгу, на ній розкласти золото. Окремо розчинити соду в гарячій воді, потім цим розчином залити прикраси, повністю їх покривши. Залишити в такому стані на 12 годин, можна на ніч. Зранку золото добре промивають водою, протирають м’якою тканиною та лишають до повного висихання.

Цей метод є досить ефективним, але при потребі можна додати в содовий розчин невелику кількість миючих засобів, які не зашкодять виробам: рідке мило, засіб для миття посуду, господарське мило або шампунь. Для сильних забруднень можна додати в розчин трохи кухонної солі, столового оцту (не есенцію!) та перекису водню.

Для очищення виробів складної форми та ланцюжків добре підходить м’яка зубна щітка. За допомогою тонких щетинок легко видаляється бруд навіть у виїмках та застібках.

Ювелірні прикраси потребують належного зберігання та чищення
Ювелірні прикраси потребують належного зберігання та очищення

Що не можна робити з прикрасами:

  1. Ювелірні прикраси з дорогоцінним камінням та натуральними перлами краще довірити професіоналам, щоб не зіпсувати їх вигляд.
  2.  Негативні наслідки можна отримати при надмірному збільшенні концентрації вказаних вище засобів.
  3. Для очищення золота не можна користуватися побутовими засобами для чищення сантехніки, зубні пасти та порошки. Вони можуть подряпати чи викликати помутніння поверхні.
  4. Легко завдати шкоди прикрасам, застосувавши одночасно жорстку щітку та абразивні речовини.
  5. Особливого відношення потребують при очищенні вироби із білого золота, бо воно вкрите дорогим та рідкісним металом родієм. Ця речовина дорожче за золото та має схильність до стирання.

Не рекомендується зберігати ювелірні прикраси у паперових та картонних упаковках.Від цього вони швидко темніють. Зберігати потрібно в спеціальних коробочках із ювелірного магазину, кожен окремо.

Нові статті

Схожі статті

Холостяк, як знають всі: 74-річний Михайло Поплавський не завжди був самотнім – хто були його жінки

Михайло Поплавський завидний холостяк, але так було не завжди - що відомо про бурхливе особисте життя співочого ректора, який двічі був одружений.

Маркетологи від Бога: в Україні продають щасливе ліжко для тих, хто й досі шукає діточок в капусті

Українські продавці виходять на новий рівень і створюють унікальні оголошення. Вони відразу привертають увагу своєю неабиякою креативністю. Наприклад ось це – про чарівне ліжко.

“Повільніше, пане господарю”: вчені розповіли власникам собак, як правильно спілкуватись із песиком

Нещодавно вчені оприлюднили результати дослідження, метою якого було дізнатись особливості комунікації людей та собак. Як же господарю спілкуватись із песиком, щоб він його розумів краще?

Були і зради, і розлучення: заплутана історія кохання Юрія Нікітіна та Горбачової – дали одне одному шанс

Юрій Нікітін і Ольга Горбачова давали одне одному шанс кілька разів та все ж таки любов перемогла і попри тривалу паузу, вони знову зійшлись - як починався їхній роман?