3+1 перевірений домашній засіб, щоб позбутися від товстого шару накипу на чайнику: приберуть наліт без сліду

Поява щільного та товстого накипу на чайнику — проблема, з якою треба вести постійну боротьбу. Розповідаємо, які домашні засоби допоможуть позбавитись від біло-жовтого нальоту

Накип на електричному або металевому чайнику може виявитися справжньою проблемою. Він поступово руйнує електроприлад і якщо не запобігти його подальшому наростанню на стінках та нагрівальному елементі — чайник просто зіпсується. Тому слід правильно доглядати за його чистотою та своєчасно приймати міри, якщо жовто-білий наліт вже з’явився.
Існує декілька перевірених засобів для боротьби з накипом на чайнику. Пропонуємо їх до вашої уваги.

Лимонна кислота

Лимонна кислота добре впорається з проблемою накипу на чайнику
Лимонна кислота добре впорається з проблемою накипу на чайнику

Такий засіб підійде для очищення електрочайників, а також приладів з металу, пластмаси або нержавіючої сталі. Необхідно набрати повний чайник води та додати туди 2 столових ложки лимонної кислоти. Потім — закип’ятити цей розчин і залишити в чайнику приблизно на 30 хвилин. Цього часу буде достатньо для того, аби жовтий наліт добре розмокнув. Розчин з лимонкою виливають, ретельно промивають чайник, а потім — знов наповняють його доверху чистою водою та кип’ятять.

Сода

Прибрати жовтий наліт на чайнику можна содою
Прибрати жовтий наліт на чайнику можна содою

Домашня помічниця-сода підійде для очистки від накипу всіх видів чайників і електричних – у тому числі. Слід додати одну столову ложку соди у чайник, що повністю заповнений водою. Потім ретельно її перемішати та залишити цей розчин на 30 хвилин. Далі слід ретельно вимити внутрішню поверхню приладу і двічі прокип’ятити в ньому чисту воду перед подальшим використанням.

Оцет

Видалити накип на чайнику допоможе оцет
Видалити накип на чайнику допоможе оцет

Оцет можна використовувати для металевих чайників, що ставлять на плиту, а також — скляних та пластикових виробів. А ось для очистки від накипу електричних чайників оцет краще не використовувати. Ця рідина вважається занадто агресивною для них.
На 1 літр води у чайнику слід взяти 100 мл оцту. Суміш заливають у чайник, та ставлять його на повільний вогонь. Оцет має специфічний та різкий запах, який під час закипання води буде розповсюджуватись по всій кухні. Але результат чистки буде неперевершеним.
Воду з оцтом слід кип’ятити доти, доки наліт на стінках не почне відшаровуватися. Після закипання води вогонь під приладом вимикають та залишають рідину в ньому на декілька хвилин. Потім розчин слід вилити, а чайник — промити та витерти насухо. Перед наступним використанням краще двічі прокип’ятити в ньому чисту воду.

Газована вода

Газована вода добре видаляє наліт на чайнику
Газована вода добре видаляє наліт на чайнику

Сильногазована вода підходить для видалення накипу в електроприладах, а також металевих чайниках, зроблених з нержавіючої сталі. Візьміть пляшку газованої води об’ємом 0.5-1 літр. Перед тим, як залити воду до чайника — з напою слід випустити гази. Далі — залити до чайнику 0.5 літрів рідини та прокип’ятити. Після цього внутрішню поверхню приладу добре промивають та насухо її витирають.

Нові статті

Схожі статті

Коли Трійця у 2024 році: точна дата, історія, головні традиції Зелених свят, народні прикмети і забобони

Трійця — одне з найбільших церковних свят. В нього ϵ інші назви, свої звичаї, традиції і забобони. "Один Факт" дізнався, коли точна дата Трійці в 2024 році і які ϵ традиції в цього свята.

Всьому свій час, чи просто не хочуть? Каменських, Дорофєєва та інші розповіли, чому не мають дітей досі

Відомі зірки українського шоу-бізнесу вперше зізнались, чому не народжують дітей: Настя Каменських, Надя Дорофєєва, Леся Нікітюк та інші артистки.

Хитрощі мають бути всюди – навіть тут: що потрібно зробити, щоб півонії стояли у вазі значно довше

Якщо ви хочете насолоджуватись улюбленими квітами тривалий час у вашому будинку, необхідно правильно за ними доглядати: як зберегти свіжість півоній?

Працюϵ в одному театрі, але про доньку не згадуϵ: де зараз колишній чоловік Ольги Сумської Євген Паперний

Із колишнім чоловіком Євгеном Паперним Ольга Сумська прожила 5 років. В цьому шлюбі українська Роксолана народила першу доньку, Антоніну. Де зараз і чим займаϵться Євген Паперний?