Всі необхідні роботи в листопаді в саду. Городники дали 10 порад, щоб навіть новачки з цим впоралися

У листопаді невеликі нічні заморозки та короткий світловий день не означають, що настав час відпочивати. Догляд за садом та прибирання городу поки триває – досвідчений дачник завжди знайде роботу

Для садівника тим часом ще чимало справ – треба підготувати сад до зими.

Для дбайливого догляду дерева білимо восени
Для дбайливого догляду – дерева білимо восени

Розплануємо роботу:

  1. Зараз саме час побілити штамби дерев. Білять дерева для того, щоб при перепадах температур навесні на них не утворювалися рани – морозобоїни. Чим ближче до морозів ви це зробите, тим краще побілка збережеться взимку, уникнувши осінніх дощів. Краще використовувати садову побілку або спеціальну фарбу для плодових дерев, вона міцно утримується на корі. Білити потрібно не всі дерева, а лише ті, вік яких понад 3 роки. Кора у молодих дерев еластична, тому на них не буває морозобоїн, але й тонка, тому побілка може зашкодити їй.
  2. Плоди вже давно зібрали, склали в льохи або законсервували, а біля дерев залишилися опори під гілками, настав час їх прибрати, продезінфікувати 2 % розчином мідного купоросу, просушити і скласти в сухе місце.
  3. Зробити обрізання поламаних та пошкоджених гілок, щоб зменшити навантаження навесні. Зрізати під корінь сухі стебла багаторічників.
  4. Осінь 2023 року видалася дуже сухою. Тому провести рясний полив усіх дерев та кущів у саду просто необхідно. Цей захід підвищує їхню зимостійкість. У листопаді коріння дерев не припиняє рости, накопичувати вологу та поживні речовини, готуючись до врожаю наступного року.
  5. Після поливу краще замульчувати пристовбурні кола перегноєм або тирсою. Обкопувати їх не потрібно, особливо це стосується чагарників – у них дуже близько коріння до поверхні ґрунту.
  6. Опале листя, відходи овочевих і квіткових рослин складете в компостну купу, присипавши зверху землею.
  7. Ще не пізно висадити нові кущі та дерева у сад. Краще це зробити у листопаді, ніж навесні, бо ягідники рано починають вегетувати. Їх потрібно підгорнути землею, щоб запобігти вимерзанню взимку.
  8. Можна до морозів висаджувати цибулинні квіти – тюльпанів та нарцисів.
  9. Не забудьте викопати бульби жоржин та гладіолусів.
  10. Потрібно очистити хвойники від пожовклих сухих гілочок, що знаходяться всередині крони, щоб у них не оселилися взимку шкідники.

Розібралися з останніми осінніми справами у саду – можна й відпочити до весни!

Нові статті

Схожі статті

Айсберг в океані: від узбережжя Антарктиди відколовся величезний крижаний острів — що кажуть вчені?

Айсберг А23а розміром втричі більше за Нью-Йорк відокремився від Антарктиди і зараз вільно пливе Південним океаном. Чи варто капітанам кораблів бути пильними та куди помандрував крижаний острів?

Один факт про рис, який робить його корисним для нервової системи: таємничий компонент популярної крупи

Рис — один з самих цінних продуктів харчування. Ця крупа містить в собі велику кількість вітаміну В, а ще - один інгредієнт, який добре впливає на роботу нервової системи. Дізнайтесь, що це.

“Чорна п’ятниця” у Монобанку: представники фінустанови розповіли, що купували українці у день розпродажу

День великих розпродажів в магазинах України пройшов минулої п'ятниці — 24 листопада. Зараз ажіотаж трохи спав і банки підбили підсумки "Чорної П'ятниці". Свою статистику Мінфіну надав і Monobank.

Завидні модниці Катя Осадча, Лілія Ребрик, Оля Цибульська та інші задають тон: показали, які пальто в тренді

Найбільше про модні тенденції знають зірки, оскільки їм за характером роботи доводиться постійно змінювати наряди. Отже, придивімося уважно, в які пальто вони вбираються, щоб зрозуміти тенденцію.