Чи можна хвойні дерева висаджувати та пересаджувати на нове місце восени? Досвідчені городники дали поради

Ялинки, сосни, ялівці – невибагливі та декоративні рослини, тому розміщення хвойників на своїх ділянках дуже популярне. Але необхідно знати правила та тонкощі їх посадки

Коли садити хвойні дерева восени:

Восени, в листопаді, коли коріння активно росте, також підходящий час для посадки хвойних рослин. У цей період вони зазвичай успішно приживаються. Усі життєві процеси сповільнюються, і дерева переходять у стан спокою, що робить їх менш чутливими до пересадки.

Навіть зима виявляється ідеальним часом для озеленення. Дорослі хвойники зазвичай впевнено приживаються в цей час, навіть попри свою відому примхливість. Зимова посадка особливо підходить для великих дерев та крупномірів до 14 метрів заввишки, при температурі до -18 °C.

Вибір місця:

При виборі місця для посадки хвойних дерев слід врахувати, що вони оселилися на ділянці надовго і їхня коренева система активно розвивається. Тому вибір місця для саджанця потрібно добре продумати. Важливо забезпечити не тільки гарне розташування дерев на ділянці, а й врахувати, щоб вони не заважали розростанню інших рослин.

Хвойні рослини не особливо вимогливі до ґрунту і можуть рости як на піщаних, так і суглинках. Бажано на сонячному місці. Найбільше люблять такі місця – сосни, ялівці та модрини. А зелені ялинки, туї, ялиці та тиси можуть рости в півтіні.

Посадка хвойних дерев на ділянці – це захоплююче та нескладне заняття
Посадка хвойних дерев на ділянці – це захоплююче та нескладне заняття

Посадка:

Перед тим як посадити хвойні дерева, важливо переконатися в збереженні земляної грудки, щоб коріння не пересохло. При викопуванні ями слід орієнтуватися на розмір саджанця та його грудку, додаючи до цих розмірів ще 20 см. Для невеликих хвойних дерев підійде яма діаметром та глибиною 50 см.

На дно ями укладають дренаж із битої цегли, керамзиту або гальки. Якщо ґрунт бідний, його можна збагатити перегноєм, піском та мінеральними добривами. До глинистих рекомендується додати пісок та торф.

Перед посадкою кореневу систему саджанця слід занурити у великий обсяг води. Потім звільнити від контейнера та розмістити у центрі ями. Не присипаючи кореневу шийку, після чого засипати коріння, ущільнити землю і полити. Щоб зберегти вологу, потрібно замульчувати ґрунт навколо стовбура.

Пересадка:

Іноді пересадка хвойних дерев восени може стати неминучим, коли їхнє зростання починає заважати сусіднім рослинам, і обрізка вже не допомагає. Цей процес зазвичай починають готувати кілька місяців до пересадки. Спочатку обкопують стовбур хвойника по всьому периметру грудки, порушуючи коріння.

У листопаді земельну кулю викопують і загортають у мішковину, потім переносять на нове місце, де заздалегідь підготували яму. При посадці важливо трохи заглибити кореневу шийку, щоб захистити її від замерзання, а також обережно розправити коріння. Щоб полегшити процес приживання, хвойник краще залишати в такому самому положенні, в якому він зростав раніше, зберігаючи орієнтацію крони по сторонах світла.

На зиму саджанці захищають за допомогою мішковини чи спандбонду, щоб сніг та вітер не обламали гілки.

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.