Як та де зберігати буряк в квартирі, щоб він долежав до весни? Корисні поради від досвідчених дачників

Зберігання буряків взимку в умовах звичайної квартири — цілком можливе. Які місця найбільш придатні до цього та як правильно підготувати овоч до тривалого зберігання? Читайте про це в матеріалі

В кожного досвідченого дачника є свої перевірені секрети та методи для довгого зберігання врожаю, що був зібраний з городу восени. Візьміть до уваги прості правила по зберіганню буряків у квартирі, які не дозволять йому зіпсуватись протягом довгого часу.

Буряк добре зберігається в квартирі
Буряк добре зберігається в квартирі

По-перше, буряки перед вкладанням на зберігання правильно готують до нього за наступною схемою.

  1.  Кожен овоч очищають від землі.
  2.  Проводять сортування коренеплодів, що мають пошкодження або занадто м’які для тривалого зберігання.
  3.  З кожного бурячку зрізують бадилля, залишаючи біля основи не більше одного сантиметру.
  4.  Далі буряки складають одним шаром на відкритому повітрі, вибравши для цього сонячне місце. Коренеплоди повинні добре просушитися. Також можна скласти бурячки в теплому та сухому приміщенні.
  5.  Іноді буряки перед вкладанням на тривале зберігання обробляють слабким розчином солі. Вона в подальшому вбереже їх від псування шкідниками.

Якщо ви мешкаєте в квартирі, та не маєте власного погреба чи льоху — не поспішайте засмучуватись. Адже цей солоденький коренеплод добре зберігається навіть в квартирних умовах. Головне — правильно підібрати для нього місце.

Балкон

Багато хто з власників квартир використовує для зберігання овочів та коренеплодів утеплений балкон. Щоб врожай зберігся якомога довше — бурячки розкладають у пластикові або ж дерев’яні ящики. Але перед цим тару заповнюють тирсою, піском або сіллю. Під час зимових холодів важливо контролювати рівень температури повітря на балконі. Стовпчик термометру не повинен опускатися нижче нуля градусів.

Холодильник

Холодильник - надійне містечко для зберігання буряку
Холодильник – надійне містечко для зберігання буряку

Ще одне затишне містечко для зберігання буряків — це холодильник. Перш, ніж покласти їх туди — кожен коренеплод огортають фольгою або ж папером. Завдяки цьому бурячок зможе залишатися свіженьким протягом 1-1,5 місяців.

Комора, шафа, підсобне приміщення

Буряки довго зберігаються в підсобних приміщеннях та шафах. Тому в квартирі їх можна покласти у комору. Головне — забезпечити овочу постійний приплив повітря та розміщувати коробки з буряком подалі від систем опалення і занадто яскравого світла (щоб овоч не став проростати взимку).

Нові статті

Схожі статті

“У білій вишиванці”: Віталій Козловський із дружиною Юліϵю Бакуменко похрестили новонародженого сина Оскара

Співак Віталій Козловський, що вперше став батьком 25 лютого 2024 року — днями похрестив новонародженого сина. Читайте далі, де була проведена урочиста подія і чи відомі імена хрещених батьків?

Бабуся підказала легкий спосіб, як почистити молоду картоплю за 5 хвилин: навіть за ніж не беруся

Молоду картоплю господині не люблять, бо її дуже марудно обчищати. Та є кілька лайфгаків, за допомогою яких ця справа займе не більше 5 хвилин. У деяких випадках навіть ніж не знадобиться.

Тричі одружений та має кількох позашлюбних дітей: як виглядають усі жінки 56-річного Дмитра Гордона (ФОТО)

Інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав всіх своїх дружин та дітей від них: що відомо про жінок та як виглядають позашлюбні діти зірки? Подробиці.

55-річна Надя Матвєєва зізналася, чи робив їй пропозицію 35-річний бойфренд: “Цього моменту не відбувається”

Надія Матвєєва вперше відверто розповіла, чи освідчувався їй молодий коханий та коли буде весілля: що відомо про чоловіка телезірки? Подробиці особистого життя.