Один факт про щавель, який вас точно здивує: навіщо його висаджують поряд із кущами малини?

Щавель — корисна культура, яка добре впливає на самопочуття. Використовують щавель не тільки в кулінарії, а й в городних справах. Наприклад, висаджують поряд із кущами малини. Навіщо – розповідаємо

Щавель серед городників вважається агресивною культурою. І справа тут не тільки в тому, що рослина має дуже кислий присмак. Він добре розростається самотужки, може розповсюджуватись на великі відстані за рахунок кореневищ або ж насіння. Вітер чи птахи розносять насіння щавлю по великій площі, завдяки чому рослина дуже швидко розповсюджується і вкорінюється на нових місцях.

Щавель та малина ростуть по сусідству
Щавель та малина ростуть по сусідству

Саме ця властивість щавлю грає на руку городникам. Вони використовують цю рослину задля того, щоб зупинити… розростання малинових кущів. Як-то кажуть — клин клином вибивають.
Малина доволі популярна рослина, яку вирощують на присадибних ділянках у багатьох куточках України. Вона дає гарні врожаї, але й має один суттєвий мінус — сильно розростається. Через це городникам доводиться щороку проріджувати малинові хащі і викорчовувати поросль.

Рядки щавлю біля малини: навіщо дачники їх там розміщують
Рядки щавлю біля малини: навіщо дачники їх там розміщують

Деякі з власників ділянок, на яких росте малина — використовують механічні методи стримування порослі. Тобто — кожної осені викорчовують поросль разом із корінням. Це доволі складне та довге заняття. До того ж, і сенсу в нього небагато, бо наступного року малину знов розростається і займає вільні території на городі.
Кращий варіант — зробити біля рядочків з малиною грядки зі щавлем. Він буде стримувати малину від розповсюдження. Щоб досягнути бажаного результату — грядку зі щавлем роблять у ширину не менше, ніж 50 см.

Один факт про щавель, який вас точно здивує
Один факт про щавель, який вас точно здивує

Звичайно, щавель теж буде розростатися. Але в нього кореневище набагато тонше, аніж у малини. Тому виривати цю рослину їз землі буде набагато легше.

Якщо ж ви вже втомились від експериментів та бажаєте знайти більш надійний спосіб для стримування кущів малини – краще вкопайте вздовж кромки з малиновими посадками шматки шиферу на глибину не менш ніж 50 см. Вони будуть самою надійною перепоною для неслухняних паростків малини.

Нові статті

Схожі статті

По коліна у воді і без пательні в руках: Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею

Майстер кулінарних шедеврів Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею. В руках у нього — зовсім не пательня. Де відпочив шеф-кухар — дізнайтесь з матеріалу від "Один Факт".

Чи варто поступатися місцем в транспорті і звідки взялась ця традиція: 77-річна жінка не дочекалася милості

Кумедна історія днями трапилась у міському транспорті Вінниці. 77-річна жінка в міському транспорті всілась на коліна молодій дівчині, бо та… не поступилась їй місцем.

Салат наче й звичайний, а от подача доволі цікава: роблю з чипсів квітку хризантеми – гості просто шаленіють

На святковому столі цей салат матиме доволі ефектний вигляд. При цьому готується "Хризантема" дуже просто. Коли опануєте, таким же чином можете прикрашати будь-яку закуску.

Смугастий пухляш із зеленими очима: до Alyona Alyona після “Євробачення” завітав незвичний гість

Реперка Alyona Alyona, яка кілька днів тому посіла 3 місце на "Євробаченні 2024", заспівавши в дуеті з Jerry Heil — вже повернулась до України. І влаштувала теплу зустріч із зеленооким прихильником.