Це просто вау: Олександр Авраменко розказав, що означає слово “жижки” в українській мові

Витрачай час із користю. Щоб прочитати цей матеріал, тобі потрібно не більше однієї хвилини, а ти дізнаєшся нове слово, яке зможеш використовувати в щоденній мові. "Жижки" - що це?

Олександр Авраменко, автор сучасних книг про українську мову, говорить: “Жижки трусяться”. Що означає ця фраза?

Слово “жижки” – підколінні сухожилки, частина тіла людини, а таке красиве слово. Цікаво, що можна вживати тільки в множині. Жижка труситься – так не говорять, зверни на це увагу, як говорять Авраменко.

В якому контексті говорять цей прекрасний фразеологізм? Цікаво, що є два популярних значення. Тож, від чого можуть труситися підколінні сухожилки?

Значення №1 в українській фразі “Жижки трусяться”:

Так чогось хочеться, аж жижки трусяться. В форматі “дуже хочеться”, велика жага. Хочеться побачити Україну вільною, аж жижки трусяться. Хочеться покупатися в Криму, аж жижки трусяться.

Значення №2 в українській фразі “Жижки трусяться”:

А ще цією фразою можна розказати про свій страх. Не звичайний страх, а жахливий. Наприклад, в такому контексті: “Коли я побачила цей фільм, було так лячно, жижки затрусилися”. Мені ніколи не дзвонять вночі, нещодавно трапилося, аж жижки затрусилися.

Тепер ви знаєте нове прекрасне українське слово та хороший фразеологізм. Давайте разом вивчати мову рідної країни. Дякуємо вчителю Олександру Авраменко за влучні поради. Хочеться сказати лиш одне:

Нехай у наших українців жижки трусяться від щасливого передчуття.

Ось які вони жижки:

Що таке жижки: український словник
Що таке жижки: український словник

Нові статті

Схожі статті

По коліна у воді і без пательні в руках: Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею

Майстер кулінарних шедеврів Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею. В руках у нього — зовсім не пательня. Де відпочив шеф-кухар — дізнайтесь з матеріалу від "Один Факт".

Чи варто поступатися місцем в транспорті і звідки взялась ця традиція: 77-річна жінка не дочекалася милості

Кумедна історія днями трапилась у міському транспорті Вінниці. 77-річна жінка в міському транспорті всілась на коліна молодій дівчині, бо та… не поступилась їй місцем.

Салат наче й звичайний, а от подача доволі цікава: роблю з чипсів квітку хризантеми – гості просто шаленіють

На святковому столі цей салат матиме доволі ефектний вигляд. При цьому готується "Хризантема" дуже просто. Коли опануєте, таким же чином можете прикрашати будь-яку закуску.

Смугастий пухляш із зеленими очима: до Alyona Alyona після “Євробачення” завітав незвичний гість

Реперка Alyona Alyona, яка кілька днів тому посіла 3 місце на "Євробаченні 2024", заспівавши в дуеті з Jerry Heil — вже повернулась до України. І влаштувала теплу зустріч із зеленооким прихильником.