Це просто вау: Олександр Авраменко розказав, що означає слово “жижки” в українській мові

Витрачай час із користю. Щоб прочитати цей матеріал, тобі потрібно не більше однієї хвилини, а ти дізнаєшся нове слово, яке зможеш використовувати в щоденній мові. "Жижки" - що це?

Олександр Авраменко, автор сучасних книг про українську мову, говорить: “Жижки трусяться”. Що означає ця фраза?

Слово “жижки” – підколінні сухожилки, частина тіла людини, а таке красиве слово. Цікаво, що можна вживати тільки в множині. Жижка труситься – так не говорять, зверни на це увагу, як говорять Авраменко.

В якому контексті говорять цей прекрасний фразеологізм? Цікаво, що є два популярних значення. Тож, від чого можуть труситися підколінні сухожилки?

Значення №1 в українській фразі “Жижки трусяться”:

Так чогось хочеться, аж жижки трусяться. В форматі “дуже хочеться”, велика жага. Хочеться побачити Україну вільною, аж жижки трусяться. Хочеться покупатися в Криму, аж жижки трусяться.

Значення №2 в українській фразі “Жижки трусяться”:

А ще цією фразою можна розказати про свій страх. Не звичайний страх, а жахливий. Наприклад, в такому контексті: “Коли я побачила цей фільм, було так лячно, жижки затрусилися”. Мені ніколи не дзвонять вночі, нещодавно трапилося, аж жижки затрусилися.

Тепер ви знаєте нове прекрасне українське слово та хороший фразеологізм. Давайте разом вивчати мову рідної країни. Дякуємо вчителю Олександру Авраменко за влучні поради. Хочеться сказати лиш одне:

Нехай у наших українців жижки трусяться від щасливого передчуття.

Ось які вони жижки:

Що таке жижки: український словник
Що таке жижки: український словник

Нові статті

Схожі статті

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.

Напряму: в які країни українці можуть поїхати на потязі без пересадок у 2024 році – повний список

Подорожі з України зараз — дуже складна справа. Втім, "Укрзалізниця" пропонуϵ українцям декілька прямих маршрутів 2024 на потягу без пересадок. Повний список "Один Факт" наводить нижче.