Один факт про те, куди дівається жир, коли людина худне: він точно змусить вас зайнятись спортом

Багато хто вважає, що жир при схудненні згоряє, перетворюється в енергію або виводиться разом із потом через шкіру. Це — міф. Читайте у наступному матеріалі — куди дівається 84% жиру після схуднення?

Поширена думка про те, що жир під час схуднення згоряє – виявилася звичайнісінькою вигадкою. Вчені з’ясували, що насправді в організмі людини під час схуднення відбуваються дуже складні біохімічні процеси, які перетворюють накопичений жир на вуглекислий газ. І потім він через легені виводиться у оточуюче середовище. Тобто, можна сміливо сказати про те, що ми не скидаємо зайву вагу, а видихаємо її.

Жир під час схуднення перетворюється на вуглекислий газ
Жир під час схуднення перетворюється на вуглекислий газ

Дослідження, яке було опубліковане в журналі British Medical Journal, продемонструвало приголомшуючі результати. Згідно з ними — 10 кг жиру з людського тіла перетворюються при схудненні на… 8.4 кг вуглекислого газу. Решта, яка дорівнює 1.6 кг — це вода, що виходить із тіла разом із сльозами, потом, сечею і іншими рідинами.

Вуглекислий газ потрапляє назовні через легені під час видиху. Тепер ви розумієте, чому зайві кілограми зникають швидше, якщо регулярно займатися спортом, бігати, присідати та давати своєму організму кардіонавантаження? Під час виконання вправ ритм дихання стає частішим, збільшується кількість кислороду, що потрапляє в легені, відповідно до цього — кількість вуглекислого газу теж стає більшою.

Жир сгоряє краще за все під час кардіотренувань і бігу
Жир сгоряє краще за все під час кардіотренувань і бігу

Згідно з підрахунками науковців — 84% молекул зайвого жиру людина видихає через легені, і лише 16% з них виводяться разом із різноманітними рідинами. Однак це не означає, що для схуднення треба тільки багато та часто дихати. Вчені наголошують, що біохімічні процеси, пов’язані із розщепленням жирових клітин — запускаються в організмі лише під час фізичних навантажень. Тому без занять спортом якісного схуднення точно не вийде.

Дослідники пишуть, що для позбавлення від 10 кг зайвої ваги потрібно видихнути в оточуючу середу 29 кг вуглекислого газу, що дорівнює 94 тисячам калорій.

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Стрілець, Овен, Діва: очікуйте на неприємності

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Стрілець, Овен, Діва: п'ятниця розкриє вам всю правду про людей з вашого оточення. Астрологічний прогноз.

Новий “Холостяк” Олександр “Терен” Будько дав інструкцію учасницям: якою має бути його ідеальна дівчина

Олександр "Терен" Будько нещодавно став новим героєм реаліті-шоу "Холостяк". Він прийшов на програму у пошуках кохання і розповів, якою повинна бути ідеальна дівчина, щоб йому сподобатися.

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Терези, Лев, Скорпіон: знаходьте всюди компроміс

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Терези, Лев, Скорпіон: спробуйте вислухати кожного та дати слушні поради - це піде вам на користь.

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Телець, Риби: зовсім скоро все вирішиться

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Телець, Риби: астрологи прогнозують, що п'ятниця буде важливою для вашого майбутнього.