Один факт, як смачно обсмажити цибульку для будь-якої страви: навіщо додавати соду та в якій кількості

Харчова сода – незамінний помічник на кухні. Так, вона знадобиться навіть при обсмаженні цибулі, і цей секретик змусить вас забути про пригорілу до сковороди зажарку.

Обсмажена цибуля є базовим інгредієнтом для багатьох страв у безлічі кухонь світу. Вона слугує як додатком до супів та бульонів, частиною соусів до м’яса, так і складовою смачного рагу. Мало зажарок обходяться без цибулі, і частенько у кухарів виникає питання – як не спалити її при обсмаженні?

Відповідь проста – додайте трохи соди. Але навіть тут є декілька нюансів, про які ми розкажемо трохи згодом.

Навіщо додавати соду до смаженої цибулі

У спробах смачно посмажити цибулю багато господинь упускають правильний момент, і вона підгорає. І щоб уникнути цього – ті, хто знають про цей секрет, додають звичайну харчову соду. Сода не дасть цьому статися – цей порошок не дасть овочу пригоріти до сковороди, допоможе в збереженні золотистого кольору та збереже текстуру шматочків.

Навіщо додавати соду під час смаження цибулі: простий лайфхак
Навіщо додавати соду під час смаження цибулі: простий лайфхак

Скільки додавати та коли

Для ароматної, смачної та красивої цибульки додавати соду одразу не потрібно. Спочатку посмажте овоч до легкого золотистого забарвлення, після чого сміливо всипайте харчову соду. Пропорція така: на 300 грамів цибулі додавайте треть чайної ложки соди.

Завдяки хімічним реакціям порошок прискорює карамелізацію цибулі, розм’якшує її волокна і при цьому зберігає всі соки овоча. Цей лайфхак можна використовувати як при зажарці для супу, так і для використання смаженої цибулі в салатах, фарші тощо.

Ще один лайфхак із содою

Цей білий порошок допомагає не лише при готуванні цибулі, а і м’ясних страв: сода відома як ідеальний помічник для пом’якшення яловичини та печінки. Робіть так: жорстке м’ясо натиріть содою ізалиште настоятися в холодильнику на 10-15 хвилин, після чого воно буде готове до приготування. А до печінки достатньо додати всього дрібку при обсмаженні: це позбавить її від гіркоти та зробить більш ніжну текстуру страви.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?