Цей секрет допоможе вам заощадити на комуналці: обирайте ці найбільш ощадливі режими на пральній машинці

Наразі доволі гостро стоїть питання економії води та електроенергії. Є неочевидний спосіб зекономити, не роблячи "зайвих рухів" – достатньо лише обирати правильні режими прання. Детальніше у статті.

Давайте розберемося, як заощадити електроенергію та зменшити витрати води під час прання – не лише з питань захисту довкілля та ресурсів, а й у цілях економії.

Який режим найбільш економний

Спробуйте знайти на своїй пральній машині режим “еко”. Під час нього машинка вмикається на короткий цикл прання, що триває від 50 до 60 хвилин за температури приблизно 20ºC, що відчутно зменшує витрати електроенергії на нагрівання. Також, порівняно з більш звичними режимами прання, «еко» витрачає істотно менше води.

Як заощадити на пранні в пральній машині: обирайте ці 5 режимів
Як заощадити на пранні в пральній машині: обирайте ці 5 режимів

Якщо ж у вашій машинці нема цього режиму, спробуйте режим без підігріву води – на більшості машинок він так і називається, або ж “прання в холодній воді”. Також можна обрати цю функцію окремо, наприклад, при “ручному” режимі. Від зниження температури води одяг випереться не гірше, також можна використовувати спеціальний пральний порошок для холодної води, а більш серйозні плями варто обробити спеціальними засоби ще перед пранням.

Режим “Синтетика”, окрім того що не надто нагріває воду – всього до 30-40ºC, ще і дозволяє прати білизну, виготовлену із різних матеріалів разом. Це теж дає змогу неабияк зекономити на циклах прання.

Несильно брудні речі завжди можна випрати на режимі “Швидке прання”, та для додаткової економії обрати низьку температуру. Так, всього 15 хвилин буде достатньо для одягу, щоб очиститися від пилу та поту.

Як заощадити на пранні в пральній машині: обирайте ці 5 режимів
Як заощадити на пранні в пральній машині: обирайте ці 5 режимів

Як ще зменшити витрати води

Спробуйте відмовитися від циклу полоскання після кожного прання – воно необхідне лише коли ви переборщили з кількістю порошку. Щоб уникнути цього, додавайте мийний засіб згідно з інструкцією, а не “на око” – в додачу зекономите при цьому порошок.

Іноді вам доведеться звернутися до режиму “половина завантаження” – він використовує менше води, і виручить в ситуаціях, якщо білизни накопичилося недостатньо для повного циклу, а очистити її необхідно вже зараз.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?