Корисні поради: як зберігати капусту, щоб запаси не згнили за зиму – прості та дієві методи

Капуста не є надто вибагливим овочем, коли справа доходить до зберігання, але є нюанси. Ми підібрали декілька способив, як уникнути псування запасів – читайте далі у статті.

Найкращий варіант зберігання капусти протягом зими – це у підвалі. Зазначимо, що вологість не має перевищувати 80%, а температура має бути менше +5 градусів за Цельсієм. Але окрім цього на збереження капусти впливає ще кілька факторів.

Як заборонено зберігати капусту

Неправильно зберігати качани одне на одному, чи дозволяти їм торкатися одне одного – саме через це овочі починають гнити, і з часом на всіх з’являються чорні мокрі листки та пліснява. Отже, головне правило – не тримати качани капусти поряд (або, принаймні, контактувати один з одним).

Як правильно зберігати капусту протягом зими – поради дачників
Як правильно зберігати капусту протягом зими – поради дачників

Прості методи зберігання капусти

Можна розкласти качани капусти на дерев’яній полиці в один ряд, або ж підвісити, поклавши в овочеву сітку.

Також важливо, щоб капуста була сухою – тому збирати врожай варто не в мокру погоду. Якщо важко цього уникнути – просто ретельно просушіть капусту рушником.

Також спробуйте не відрізати весь качан перед зберіганням, а лишити сантиметри три – це теж допоможе зберегти овоч на довше.

Народні поради

Щоб прибрати вологу, люди здавна обгортали кожну капустину газетою, або зберігали в ящику з тирсою – але це, очевидно, не підходить для об’ємних запасів.

Також наші предки використовували незвичний спосіб – у глині. Качан підв’язували на мотузку та опускали в глину середньої густини та давали обсохнути, після чого підвішували у підвалі чи погребі. Так капуста зберігалася довше та була захищена від плісняви.

Ці всі способи можна осучаснити. Зараз достатньо лише обгорнути капустину в харчову плівку та зберігати на полиці разом з іншими овочами або консервацією.

Нові статті

Схожі статті

Новий “Холостяк” Олександр “Терен” Будько дав інструкцію учасницям: якою має бути його ідеальна дівчина

Олександр "Терен" Будько нещодавно став новим героєм реаліті-шоу "Холостяк". Він прийшов на програму у пошуках кохання і розповів, якою повинна бути ідеальна дівчина, щоб йому сподобатися.

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Терези, Лев, Скорпіон: знаходьте всюди компроміс

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Терези, Лев, Скорпіон: спробуйте вислухати кожного та дати слушні поради - це піде вам на користь.

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Телець, Риби: зовсім скоро все вирішиться

Гороскоп на 31 травня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Телець, Риби: астрологи прогнозують, що п'ятниця буде важливою для вашого майбутнього.

85-річний красень Юрій Вікторович: Олена Кравець вперше показала свого батька – мрію всіх жінок

Олена Кравець з "Кварталу 95" приїхала до рідного Кривого Рогу, щоб привітати із 85-м днем народження свого батька. З нагоди свята Кравець вперше показала широкій аудиторії, як він виглядає.