Корисні поради: як зберігати капусту, щоб запаси не згнили за зиму – прості та дієві методи

Капуста не є надто вибагливим овочем, коли справа доходить до зберігання, але є нюанси. Ми підібрали декілька способив, як уникнути псування запасів – читайте далі у статті.

Найкращий варіант зберігання капусти протягом зими – це у підвалі. Зазначимо, що вологість не має перевищувати 80%, а температура має бути менше +5 градусів за Цельсієм. Але окрім цього на збереження капусти впливає ще кілька факторів.

Як заборонено зберігати капусту

Неправильно зберігати качани одне на одному, чи дозволяти їм торкатися одне одного – саме через це овочі починають гнити, і з часом на всіх з’являються чорні мокрі листки та пліснява. Отже, головне правило – не тримати качани капусти поряд (або, принаймні, контактувати один з одним).

Як правильно зберігати капусту протягом зими – поради дачників
Як правильно зберігати капусту протягом зими – поради дачників

Прості методи зберігання капусти

Можна розкласти качани капусти на дерев’яній полиці в один ряд, або ж підвісити, поклавши в овочеву сітку.

Також важливо, щоб капуста була сухою – тому збирати врожай варто не в мокру погоду. Якщо важко цього уникнути – просто ретельно просушіть капусту рушником.

Також спробуйте не відрізати весь качан перед зберіганням, а лишити сантиметри три – це теж допоможе зберегти овоч на довше.

Народні поради

Щоб прибрати вологу, люди здавна обгортали кожну капустину газетою, або зберігали в ящику з тирсою – але це, очевидно, не підходить для об’ємних запасів.

Також наші предки використовували незвичний спосіб – у глині. Качан підв’язували на мотузку та опускали в глину середньої густини та давали обсохнути, після чого підвішували у підвалі чи погребі. Так капуста зберігалася довше та була захищена від плісняви.

Ці всі способи можна осучаснити. Зараз достатньо лише обгорнути капустину в харчову плівку та зберігати на полиці разом з іншими овочами або консервацією.

Нові статті

Схожі статті

Стежте за чистотілом! Щойно з’явиться й почне зацвітати, зірвіть 4 кущі: відгонить усіх шкідників із клумби

Чистотіл можна використовувати не лише як дієвий лікарський засіб. Ця рослина здатна захистити й рослинність на клумбі від всіляких шкідників. Згодиться як для садових, так і кімнатних квітів.

Українці-мауглі, яку до 6 років виховували собаки, вже минуло 40 років: як прижилася Оксана Мала серед людей

Оксана Мала народилася у багатодітній родині. Оскільки батьки не звертали уваги на дитину, вона зблизилася з собаками й перейняла від них усі тваринячі звички.

Він завжди був поруч з нею, але за кадром: Павло Орлов зізнався, що Тіна Кароль – кохання його життя

Павло Орлов давно й успішно працює на Тіну Кароль, займаючись піаром діяльності співачки. Схоже, необхідність постійно бути разом призвели до виходу відносин за рамки робочих.

“Так, у нас були стосунки”: Ольга Цибульська розповіла всю правду про їхні “дружні” взаємини з Дзідзьо

Ольга Цибульська розкрила всі таємниці щодо їхніх стосунків разом із колегою Дзідзьо. Як все починалось та як довго тривало - подробиці взаємин.