ТОП-7 популярних міфів про кішок, які варто спростувати: вся правда про улюблених пухнастиків

Попри те, що людство приручило кішок близько 9 тисяч років тому, життя цих тварин овіяно міфами. Проте, деякі з них шкідливі, та породжують проблеми як у котів, так і в людей.

Кошенят та котів треба знімати з дерев

Якщо, звісно, тварина там не сидить більше доби без їжі та води – спасати її не потрібно. Тим паче, галасуючи та накручуючи паніку, хазяї втікачів тільки налякають свого кота та відіб’ють у нього бажання злазити самостійно. Коли ви бачите, що чийсь пухнастий заліз на дерево і хазяїн просить про допомогу – заспокойте його та дочекайтеся, поки тварина злізе самостійно. Щоб прискорити процес – можете полити стовбур дерева валеріаною, щоб зацікавити муркотуна.

Ветеринари спростували 7 найпопулярніших міфів про котів
Ветеринари спростували 7 найпопулярніших міфів про котів

Котики люблять ласувати молоком

Більшість кішок, собак, мишей та навіть людей – тобто, ссавців, – мають пити молоко матері лише протягом деякого часу. Після цього їх організм перестає виробляти лактазу – фермент, що розщеплює специфічний молочний цукор, який викликає подразнення ШКТ та діарею. Тому, якщо ви не хочете додати своєму улюбленцю проблем – не поїть його молоком.

Усі триколірні коти – завжди кішечки

Цей міф не є безпідставним, адже найчастіше триколірні кішки саме жіночої статі. Проте, існують рідкісні винятки. На жаль, самці триколірної масті мають або дуже ослаблене здоров’я, або безплідні. Тому, неправильно казати, що всі триколірні коти це кішки.

Ветеринари спростували 7 найпопулярніших міфів про котів
Ветеринари спростували 7 найпопулярніших міфів про котів

Котики завжди приземляються на лапи

Дійсно, під час падіння коти встигають перевернутися та приземлитися на ноги. Проте, це не спрацьовує, якщо їм щось заважає в польоті, якщо вони втрачають свідомість або висота падіння замала – тоді пухнасті не встигають вивернутися та падають як мішок з картоплею.

Кішки муркочуть від щастя

Вчені хоч і проводять безліч досліджень, все одно не можуть дійти єдиного висновку, що змушує котів муркотіти. Так, вони зазвичай виражають цим свою розслабленість, проте також можуть муркотіти, коли відчувають сильний стрес або помирають.

Ветеринари спростували 7 найпопулярніших міфів про котів
Ветеринари спростували 7 найпопулярніших міфів про котів

Коти ненавидять собак

Цей стереотип підкреслений масовою культурою – в казках, кіно, фольклорних творах рідко можна знайти дружелюбних собачок та котиків. Проте, в сім’ях, де тваринки довгий час живуть разом, або спеціально привчаються один до одного – кіт собаці справді друг. Тільки на жаль, вуличні собаки часто нападають на котів заради розваги, тому вони можуть бути агресивно налаштовані одне до одного.

Безхатніх котів треба підгодовувати

Насправді, підкидаючи корм у підвал чи біля будинку, ви лише розгодуєте голубів, мишей та інших паразитів, які можуть потім зашкодити і вашим власним тваринам. Якщо ви так хочете допомогти бездомній тварині – візьміть її до себе назавжди, вилікувавши всі “дворові” болячки.

Нові статті

Схожі статті

Щоб ложка стояла: як приготувати густе полуничне варення – головна таϵмниця, про яку не кожна господиня знаϵ

Густий і запашний полуничний джем можна приготувати в домашніх умовах. Головне — дотримуйтесь декількох нескладних порад. І тоді консистенція джему стане такою, що ложка в ньому буде стояти.

Вписав її ім’я в історію: хто та жінка, яка була коханням усього життя Василя Стуса і чекала його вічно

Щастя Василя Стуса з Валентиною Попелюх було зовсім недовгим. Та кохання до видатного чоловіка жінка пронесла крізь усе своє життя, дякуючи Богові за подароване почуття.

Як швидко і легко стерилізувати банки: 5 секретів від господині, який збереже свіжими ваші зимові заготовки

Літо — тепла і активна пора року. Хтось планує відпочинок, а гарні господині займаються консервуванням овочів та фруктів. І під час таких робіт важливо правильно стерилізувати банки для закруток.

Вперше стала мамою: зірка каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук народила первістка – яка стать і як назвали?

Відома телеведуча каналу 1+1 Іванна Онуфрійчук повідомила, що нарешті стала мамою вперше: що відомо про народження дитини та як все пройшло? Подробиці.