Як можна використати новорічну ялинку, щоб не викидати: безліч корисних способів використання

Виносити ялинку і викидати у сміттєвий контейнер після свят – ідея так собі. Цього робити небажано. Є чимало інших способів, як утилізувати деревце після закінчення новорічних свят.

Щоб позбутися новорічної ялинки після свят, треба не викидати деревце на смітник, а подумати, що можна зробити. Якщо поблизу є котельня, що працює на деревних відходах, можна зібрати всі ялинки в сусідів і відправити їх туди. Таким чином сміття не накопичуватиметься у дворі.

Куди подіти новорічну ялинку

Є ще одна чудова ідея – завезти на ферму чи в зоопарк. Хвоя та гілки стануть чудовим кормом для деяких видів тварин. А інші можуть скористатися стовбурцем, щоб поточити кігті. Птахи використовуватимуть хвою для підстилки.

Якщо є дача, можна відвезти лісову гостю туди. Стовбур пустити на дрова, а хвоєю підживити город. Якщо переробити стовбурець деревця на тирсу, можна підсипати під кущі. Таким чином удасться захистити ґрунт від ерозії. Якщо висипати на ділянку, де вирощується картопля, удасться відігнати шкідників.

Куди подіти новорічну ялинку

Зазвичай у великих містах організовують пункти приймання ялинок. Тож треба знайти адресу на сайті комунального підприємства й вивезти відпрацьоване дерево туди. А творчі люди можуть використати стовбур та голочки для створення різноманітних шедеврів.

Як позбуваються ялинок за кордоном

В Америці ялинкові відходи перетворюють на наповнювач для котячих туалетів. У Нью-Йорку, зокрема, влаштовують фестивалі тирси. Люди зносять туди свої ялинки й самотужки переробляють на тирсу. Її згодом підсипають під молоді дерева у парку.

У Берліні використані новорічні деревця збирає ялинковий патруль. Австрійці переробляють ялинкові відходи на паливні брикети. Канадці з використаної хвої примудрилися робити ліки, а швейцарці – косметику.

Нові статті

Схожі статті

Графік відключення світла на 19 червня: де і коли будуть вимикати світло — що кажуть в Укренерго та ДТЕК

Компанія "Укренерго" і ДТЕК надали актуальні графіки погодинних відключень світла для промислових та побутових споживачів на 19 червня 2024 року. Дізнайтесь, коли та де вимикатимуть світло?

Цей етап вже пройдено та безуспішно: Тіна Кароль вперше розповіла, чому більше не хоче виходити заміж

Тіна Кароль не афішує своє особисте життя, однак їй доволі часто приписують романи з іншими медійними людьми: чи збирається співачка одружуватись вдруге?

Не холостячка, як думають всі: Анастасія Приходько показала, як виглядає її чоловік, якому народила 2 дітей

Анастасія Приходько вирішила поділитись моментами особистого життя та показалась разом із чоловіком Олександром: що відомо про чоловіка співачки?

Вся правда вийшла назовні: Віктор Павлік розповів, чому насправді пішов від екс-дружини – знайшов нову

Віктор Павлік був одружений не один раз та навіть не два, але що ставало причиною розлучення? Невже в останньому шлюбі Катерина Репяхова стала тою самою, заради якої він пішов від дружини.