Один факт, чому кішка так часто позіхає біля вас: це не ознака хвороби та не має нічого спільного з нудьгою

Серед людей є повір'я, що позіхають, в основному, від нудьги. Проте на улюбленців це навряд чи поширюється. Щоб дізнатися, чому ваш котик часто позіхає, коли бачит вас – читайте відповідь у статті.

Відверте позіхання вважається непристойним жестом – нас привчали завжди прикривати рот рукою, щоб не показатися грубими. Але котики не навчені людським манерам, і часто позіхають в присутності господаря. Але роблять вони це не тому що от-от заснуть від нудьги, а через інші причини.

Чому котики позіхають в присутності господарів

Ветеринари розповіли, чому коти часто позіхають біля господарів
Ветеринари розповіли, чому коти часто позіхають біля господарів

Зізнайтеся, хто з вас пробував підсунути палець в рот свого улюбленця, коли той позіхає? Не рекомендуємо вам повторювати це, адже котик може образитися. Краще дізнайтеся, чому пухнастик так “неприйстойно” поводиться біля вас.

Науково доведено, що коти позіхають лише в безпечній обстановці, коли їм комфортно і немає про що турбуватися. Тому позіхання в присутності господаря – жест довіри та любові, так що сприймайте це як комплімент.

Ветеринари розповіли, чому коти часто позіхають біля господарів
Ветеринари розповіли, чому коти часто позіхають біля господарів

Також позіхання – це рефлекс організму отримати більше кисню для покращення мозкової діяльності: тобто, щоб відігнати сон. Це важливо для котів, які сплять по 15 годин на добу, а в інший час хочуть спілкуватися з господарем або займатися іншими котячими справами.

Деякі зоологи вважають, що наші кішечки позіхають, щоб привітатися з господарями. Так, вони помічають нашу реакцію, і таким чином привертають увагу на себе. Тому не забувайте пестити котика щоразу, як він приходить “привітатися” з вами після чергового повернення з роботи. Вони сумують без нас, тому варто надолужувати цей час розлуки.

Ветеринари розповіли, чому коти часто позіхають біля господарів
Ветеринари розповіли, чому коти часто позіхають біля господарів

А взагалі, ветеринари запевняють – звичайний домашній кіт має позіхнути мінімум раз за годину часу. Особливо після сну чи солодких “потягушок”. Але якщо ви помітили, що пухнастик надто часто позіхає, і при цьому не хоче спати – варто звернути на це увагу. Покажіть свого друга ветеринару, адже часте позіхання може свідчити про задишку, проблеми з зубами або надлишок вуглекислого газу в організмі кота.

Нові статті

Схожі статті

Графік відключення світла на 19 червня: де і коли будуть вимикати світло — що кажуть в Укренерго та ДТЕК

Компанія "Укренерго" і ДТЕК надали актуальні графіки погодинних відключень світла для промислових та побутових споживачів на 19 червня 2024 року. Дізнайтесь, коли та де вимикатимуть світло?

Цей етап вже пройдено та безуспішно: Тіна Кароль вперше розповіла, чому більше не хоче виходити заміж

Тіна Кароль не афішує своє особисте життя, однак їй доволі часто приписують романи з іншими медійними людьми: чи збирається співачка одружуватись вдруге?

Не холостячка, як думають всі: Анастасія Приходько показала, як виглядає її чоловік, якому народила 2 дітей

Анастасія Приходько вирішила поділитись моментами особистого життя та показалась разом із чоловіком Олександром: що відомо про чоловіка співачки?

Вся правда вийшла назовні: Віктор Павлік розповів, чому насправді пішов від екс-дружини – знайшов нову

Віктор Павлік був одружений не один раз та навіть не два, але що ставало причиною розлучення? Невже в останньому шлюбі Катерина Репяхова стала тою самою, заради якої він пішов від дружини.