Ось цей спосіб допоможе вам швидко впоратись із вічком на посівній картоплі: перевірте посівмат прямо зараз

До посівної ще далеко, а городники вже готуються до висадження культурних рослин. В матеріалі "Один Факт" ви знайдете один дієвий спосіб, який допоможе швидко впоратись з вічком на посівній картоплі.

Якщо ваша картопля для весняної посадки почала рости завчасно — не поспішайте перейматися. Адже є дієвий спосіб, який допоможе зберегти її у потрібному вигляді до самої весни.

Наприкінці січня обов’язково перевірте посівмат і переконайтесь, що картопелька готова дочекатись весни. Справа в тому, що посвімат дуже полюбляє пускати пагони завчасно.

Картоплю для посіву варто перевіряти вже в січні
Картоплю для посіву варто перевіряти вже в січні

Щоб проблема появи вічка оминула вас стороною – скористайтесь наступною порадою, яка обов’язково стане у нагоді і новачкам в сфері дачного господарства, і досвідченим дачникам. Полягає ця порада в тому, щоб регулярно оглядати ящики, в яких зберігається картопля для весняного посіву.

Також обирайте для зберігання посівної картоплі темне і прохолодне місце. Саме в таких умовах картопля проростає дуже повільно. Якщо температура в приміщенні підвищується більш ніж до +4+6 ºC – це вже вважається неприпустимими умовами. А ось низька температура, навпаки, сприятиме довготривалому зберіганню посівної картоплі.

Спровокувати активний ріст пагонів може і пряме освітлення. Якщо ж в приміщенні ще й рівень вологи занадто високий, то на посівматі точно з’явиться вічок.

Як правильно зберігати посівну картоплю, щоб вона не проросла раніше сроку
Як правильно зберігати посівну картоплю, щоб вона не проросла раніше сроку

Городники, що мають великий досвід, радять використовувати один перевірений спосіб для того, щоб уповільнити ріст вічка. Картоплю треба просто накрити темним рядном. Завдяки цьому ріст пагонів уповільниться на декілька тижнів. І тоді ваша картопля для посіву точно зможе долежати до самої весни.

Перед посадкою насіннєву картоплю треба правильно підготувати. Ранні сорти готують з кінця лютого, а середні та пізні — наприкінці березня або на початку квітня.

По-перше, треба зайнятись саме перебиранням бульб. Неповноцінні бульби, які уражені сухою або ж мокрою гниллю, слід відразу відкласти в сторону.

Занадто дрібну картоплю теж не варто залишати на посадку. Також бульби потрібно добре прогріти.

Саме для цього їх заносять в житлове приміщення на 7-8 діб і витримують при температурі від +16 до +20ºC.

 

Нові статті

Схожі статті

З макіяжем і манікюром: 86-річна Ада Роговцева не поступається красою 89-річній француженці Бріжит Бардо

Чарівна Ада Роговцева — українська акторка театру та кіно, яка в свої 86 років залишається справжньою жінкою. В красі та стилі вона цілком може перемогти француженку Бріжит Бардо.

Що робити, якщо сусідська яблуня розрослася на ваш город: чи можна прибрати чужі гілки за законом

Люди, які мешкають у власному будинку — інколи стикалися із тим, що гілки сусідніх дерев розростаються на їхню ділянку. "Один Факт" розповість, чи можна їх обрізати самостійно, без дозволу сусідів.

Не холостяк, як думають всі: 50-річний Олег Винник показав єдину жінку, в яку закохався ще студентом

Олег Винник — співак, що підкорив серця багатьох українок. Довгий час цього красеня з блакитними очима вважали холостяком. Та насправді своє перше і єдине кохання він зустрів ще в студентські роки.

Робота – це робота: Наталія Сумська розповіла, як робота в театрі зі своїм сином вплинула на їхні відносини

Акторка Наталія Сумська розповіла, які відносини має зі своїм сином В'ячеславом Хостікоєвим, адже їх об'єднує одна робота в театрі: чи спілкуються між собою?