Вибір ємностей, температура повітря та інші поради, які допоможуть виростити великий врожай баклажанів

Виростити великий врожай баклажанів — можливо, якщо користуватись певними правилами. Що треба знати про вирощування розсади баклажанів — розповідає "Один Факт".

Баклажан — теплолюбна культура, тому затяжні опади, перепади температур і вітер стають для неї небезпечними. Під час вирощування баклажанів виникає велика кількість різноманітних проблем. Втім, багато дачників вирощують цю вибагливу культуру і отримують відмінні врожаї.

Розсада баклажанів не любить продувів та низьких температур
Розсада баклажанів не любить продувів та низьких температур

Вирощування розсади баклажан має певні особливості. Ця культура будь-яку пересадку переносить дуже погано. Пошкодження навіть маленького корінця під час пересадки призводить до того, що розсада потім сильно відстає від розвитку.

Насіння баклажанів краще за все сіяти відразу в окремі ємності. Наприклад:

  • касети для розсади;
  • торф’яні таблетки;
  • стаканчики або ж спеціальний рукав для розсади.

У відкритий грунт розсаду баклажанів висаджують за допомогою методу перевалки. Рослину обережно переміщують у лунку на постійне місце росту разом із землею із горщика. Головне — не пошкодити ті корінці, що розташовані нижче.

Баклажани у відкритий грунт висаджують методом перевалки
Баклажани у відкритий грунт висаджують методом перевалки

Баклажани потребують для повноцінного росту та розвитку оптимального температурного режиму. Їх корінчики завжди повинні бути в теплі.

Під час висадки розсади у відкриту землю її температура повинна складати не менше + 20oC. Тому найкращим варіантом для вирощування баклажанів будуть так звані теплі грядки. Підготувати їх треба ще з осені.

Якщо ви бажаєте отримати великий врожай баклажанів, то без мульчування точно не обійтися. Ніякий інший агротехнічний прийом не допоможе розподілити та зберегти вологу на необхідному рівні. Для мульчування баклажанів краще за все використовувати спеціальну плівку або чорне агроволокно.

Щоб баклажани дали високий врожай - необхідно формувати для них теплі грядки
Щоб баклажани дали високий врожай – необхідно формувати для них теплі грядки

Розсада баклажанів дуже полюбляє воду. Якщо грядка з рослинами добре замульчована — її поливають всього лише раз на тиждень. Якщо ж баклажани ростуть не замульчованими — їх поливають один раз на 2 дні.

Полив баклажанів роблять теплою водою і під корінь кожної рослини. Оптимальна температура води для поливу: 20-25 oC. Бажано робити це ввечері. Головне — не використовувати забагато води, бо баклажани через надлишок вологи не зав’яжуть багато плодів.

Щоб врожай баклажанів був великим — цим рослинам потрібно під час розвитку дуже багато сонця. Але в той же час слід пам’ятати, що баклажан погано переносить засуху і перегрів. Також ця культурна рослина боїться вітрів та протягів. Але й у закритих приміщеннях баклажани почуваються погано.

Городники находять вихід з цього положення, вирощуючи баклажани в теплиці. Тепличне приміщення періодично провітрюють, не створюючи сильних протягів.

Нові статті

Схожі статті

“Вчора на городі”: 42-річна Фреймут показала 8-річного сина Валерія та 7-річну доньку Євдокію у вишиванках

Телеведуча Ольга Фреймут поділилася світлинами своїх молодших дітей. Валерій та Євдокія Локотко пішли до британської школи в українському національному одязі – вишиванках.

Грошики будуть литись рікою: ось де потрібно поставити грошове дерево, щоб гаманець був завжди повний

Якщо правильно розташувати грошове дерево в оселі — то це може позбавити господарів від будь-яких негараздів, повʼязаних з грошима. Ось в яких місцях будинку краще за все поставити цю рослину.

Найніжніша запіканка зі смаком банану: підгледіла цей рецепт десерту в мами і собі забрала – Смачно!

Щоб приготувати ніжну сирну запіканку з бананом та родзинками — потрібно знати лише кілька важливих секретів. Шукайте їх в рецепті, який пропонує до вашої уваги "Один Факт".

“Надихаєте”: 51-річний Олег Винник зізнався, чому вирішив повернутись на сцену – без Надії не обійшлося

Олег Винник, який в цьому році здивував публіку несподіваним поверненням — розповів, заради чого він вирішив знов про себе нагадати. Більше подробиць читайте в матеріалі "Одного Факту".