Обробка дерев навесні: що потрібно знати та коли краще це робити, аби захистити від хвороб та шкідників

Для дерев необхідний постійний догляд, особливо після зими, коли приходить весна: як обробляти дерева, що саме потрібно робити та коли, щоб позбутись шкідників.

Навесні, коли природа пробуджується після зими, догляд за садом стає найбільш актуальним завданням для садівників. Першим та важливим кроком для дерев є обрізка. Вона сприяє формуванню правильної крони дерев, кущів та інших рослин, підтримує їх здоров’я та збільшує врожайність. Також обрізка допомагає видалити пошкоджені, хворі гілки, що забезпечує краще освітлення та циркуляцію повітря всередині рослини.

У весняний період волога особливо важлива для активного зростання та розвитку рослин, особливо для молодих саджанців та пересаджених рослин. Регулярне зрошення дозволяє забезпечити оптимальний рівень вологості в ґрунті, що сприяє здоровому росту кореневої системи та збільшує стійкість рослин до стресів.

Ще однією значущою процедурою є живлення рослин, яке слід ретельно розглядати. Рекомендується вносити добрива з урахуванням індивідуальних потреб конкретних культур, їх фаз розвитку та стану ґрунту.

Для збереження саду весною необхідно спочатку підготувати плодові культури. Гілки слід перевірити на пошкодження від заморозків та обрізати ті, які замерзли та загинули. Після цього, за допомогою металевої щітки, слід видалити стару кору на деревах, оскільки ця процедура допомагає відновити їхнє здоров’я.

Для забезпечення оптимального здоров’я дерев рекомендується проводити обприскування тричі весною, відповідно до їхніх різних фаз життєдіяльності. Цей процес допомагає у боротьбі зі шкідниками та зміцнює стійкість дерева. Обприскування рекомендується проводити на трьох етапах вегетації дерев: під час початку цвітіння та набубнявіння бруньок, після завершення цвітіння.

Садівники розповіли секрети щодо обробки дерев навесні
Садівники розповіли секрети щодо обробки дерев навесні

Перше обприскування рекомендується проводити на початку весни, коли на деревах з’являються бутони, для того щоб усунути шкідників, які вижили з минулого року. Друге обприскування виконується під час цвітіння, коли частина пелюсток вже випала. Під час цього процесу відбувається знищення комах та патогенних організмів. Останнє обприскування проводиться після завершення цвітіння дерев, коли вже загинули личинки та залишкові шкідники з попередніх обробок.

Не забувайте про регулярний огляд та догляд за деревами, щоб забезпечити їхнє здорове та процвітаюче життя.

Нові статті

Схожі статті

Рейси класу люкс для пухнастиків: в США зʼявилася перша авіакомпанія для собак — вартість квитків та рейси

В США було створено першу авіакомпанію, яка надаϵ послуги з перельоту… собакам. Які послуги пропонуϵ компанія і яка вартість квитків? Відповіді на питання шукайте в матеріалі від "Одного Факту".

Яку сумісність має Дан Балан з українськими співачками: Віра Брежнєва була першою в списку, а ви й не знали

Дан Балан кілька років поспіль не вибував з України. Та не лише з Тіною Кароль створював колаборації, але й з іншими українками. Кому з зірок пощастило найбільше?

Місячний календар пересадки розсади у відкритий ґрунт: сприятливі та не дуже дні для розсади у квітні 2024

Квітень 2024 року — час, коли вже можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Які дати більш сприятливі для проведення такої процедури – розповість нижче "Один Факт".

Розлучена 53-річна Марія Бурмака зізналася в коханні близькій людині: “Моя безумовна любов”

Марії Бурмаці доля приготувала чимало прикростей. Чоловік загинув під час пожежі, брат не повернувся з фронту. Єдиною розрадою є донька Ярина, яка вже відзначила 29-річчя.