Що можна і не можна садити на грядці після картоплі: ця розповсюджена помилка може коштувати вам врожаю

Після збирання картоплі, деякі сорти рослин залишають на грядці певні залишки, які можуть впливати на наступні культури. Що варто і не варто саджати після картоплі.

Садіння картоплі на одній грядці не можна продовжувати тривалий час, оскільки це може негативно вплинути як на саму культуру, так і на плодючість ґрунту. Зазвичай рекомендується обмежити термін вирощування картоплі на одній грядці до двох років і потім перейти до іншої культури.

Якщо цього не робити, то буде ризик зараження ґрунту патогенами, які можуть активно розмножуватися і залишатися на тій же ділянці протягом кількох сезонів, це може бути великою небезпекою.

Експерти розповіли, що варто і не варто садити після картоплі
Експерти розповіли, що варто і не варто садити після картоплі

Бобові культури можуть стати відмінним варіантом після картоплі, оскільки вони допомагають відновити мінеральний баланс ґрунту. Бобові здатні поглинати азот з повітря та зберігати його в бульбах, що сприяє подальшому росту інших рослин.

Також, редис та хрін — чудовий вибір для наступної культури після картоплі. Ці рослини добре ростуть на ґрунті, що вже був використаний для картоплі, і можуть прекрасно процвітати.

Експерти розповіли, що варто і не варто садити після картоплі
Експерти розповіли, що варто і не варто садити після картоплі

Не забувайте і про гарбузові культури, такі як кабачки і патисони, їхнє вирощування після картоплі принесе вам чудовий результат. Також рекомендується висаджувати огірки та гарбуз після жита для максимального використання поживних речовин у ґрунті.

Не рекомендується висаджувати такі рослини, як томати, баклажани, гострий і болгарський перець, полуниця та суниця. Це пов’язано з тим, що ці культури належать до сімейства пасльонових і вони мають спільних ворогів з картоплею.

Така практика може призвести до зниження врожайності та якості продукції. Хвороби, які можуть залишитися в ґрунті після вирощування картоплі, можуть атакувати нові культури, що призведе до зниження їхнього розвитку.

Нові статті

Схожі статті

10 українських зірок естради без макіяжу і фільтрів: оцініть різницю між Тіною Кароль на сцені та поза нею

Зірки звикли накладати товсті шари макіяжу на обличчя. У такому вигляді стають справжніми лялечками. А от коли увечері вмиваються, то перетворюються на звичайних нічим не примітних жінок.

Босоніж і в халаті: 57-річна Ольга Сумська засвітилася в СПА у вигляді абсолютно звичайної жінки (ФОТО)

Акторка Ольга Сумська показала себе в халаті поряд з басейном. В якому місті побувала українська Роксолана – читайте в наступному матеріалі від "Одного Факту".

Гороскоп на 26 квітня 2024 для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: пʼятниця буде яскравою на емоції

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: зірки пророкують день багатий на позитивні емоції та несподівані ситуації.

Не тільки Сулейман: заморські султани Мурат Налчаджиоглу і Мохаммад Захур, яким до душі українські красуні

Заморські султани, які обожнюють українських красунь — існували не лише в Османській імперії. "Один факт" розповість про сучасних Сулейманів, що одружились на українках. Хто вони — читайте нижче.