Урожай буде величезний, але за однієї умови: коли садити капусту за народними прикметами – сприятливі дні

Коли настає час вирощування капусти, багато садівників спираються на старовинні народні прикмети: поради, передані з покоління в покоління, які допоможуть вам.

У минулому столітті, коли потрібно було висаджувати пізні сорти білоголової капусти та її квітучих родичів, багато поколінь городників визначали за кропивою, коли слід це робити. Це був певний індикатор, що дозволяв їм безпечно сіяти насіння на грядку, тому що колюча рослина вже розповсюдила свої листочки на поверхні землі.

Для тих, хто вирощував зимову капусту через розсаду, народні спостереження вказували, що час для сівби настає в той момент, коли на черемші розкриваються листочки і починає цвісти осика. Традиційно, цей момент відзначається 18 травня, коли розсаду можна переносити на відкритий грунт.

Існує також можливість обирати час посадки капусти враховуючи терміни Великого посту. У ранні весняні періоди, четвертий або п’ятий тиждень посту визначає найкращий час для роботи, тоді як в пізню весну, коли тепло вже, рекомендується проводити посадку в кінці Страсного тижня.

Поява пухнастих бруньок на вербах та яскраві нарциси на клумбах оголошує про настання часу для сівби інших видів капусти, таких як кольрабі, червонокачана та савойська.

Експерти розповіли, коли варто садити капусту для гарного врожаю
Експерти розповіли, коли варто садити капусту для гарного врожаю

Для тих, хто не дуже дотримується графіка посадки, стародавні настанови вказують на 25 червня як на останній термін посадки капусти на грядку. Цей день отримав назву “запізнілий капусняк”.

Для любителів використання місячного календаря, який давно займає важливе місце серед народних традицій, важливо зауважити, що будь-які овочі з цінною надземною частиною, включаючи капусту, найкраще висаджувати під зростаючий Місяць.

Враховуючи як природні, так і культурні аспекти, можна досягти кращих результатів у вирощуванні капусти, забезпечуючи її відмінну якість і врожайність. Таким чином, традиції та народні знання відіграють неабияку роль у сільському господарстві.

Нові статті

Схожі статті

Не тільки Сулейман: заморські султани Мурат Налчаджиоглу і Мохаммад Захур, яким до душі українські красуні

Заморські султани, які обожнюють українських красунь — існували не лише в Османській імперії. "Один факт" розповість про сучасних Сулейманів, що одружились на українках. Хто вони — читайте нижче.

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Телець, Скорпіон та Овен: знайдіть для себе нове хобі

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Телець, Скорпіон та Овен: астрологи радять спробувати щось нове та творче. П'ятниця буде продуктивною.

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для Позитива, alyona alyona, Джамали: можливі грошові витрати на емоціях

Зірковий гороскоп на 26 квітня 2024 року обіцяє Позитиву, alyona alyona, Джамалі чимало позитивних моментів. Але існують й певні застереження, на які обов'язково слід звернути увагу.

Опанувала рецепт моркви по-корейськи: чоловік і діти наминають із задоволенням – краща ніж у магазині

Салат із моркви по-корейськи полюбляють усі. Та майже ніхто не готує цю страву вдома, віддаючи перевагу магазинному варіанту. А дарма, адже домашня закуска виходить набагато смачнішою.