Виділіть 5 хвилин – і обробка саду не буде марною. Як легко відрізнити справжній мідний купорос від підробки

Щоб отримати восени гарний врожай плодів, навесні треба потурбуватися про обробку бордоською сумішшю. Як дізнатися, чи не поклали туди несправжній мідний купорос?

Бордоську суміш садівники зазвичай готують самотужки. Обов’язковим елементом є мідний купорос. Хімікат не з дешевих, тому деякі торговці підсовують під виглядом синіх кристалів звичайну сіль, які для вірогідності підфарбовують.

Як визначити справжній мідний купорос

Якщо побризкали дерева, а результат нульовий, і не вдалося врятувати кісточкові від моніліозу, знайте – ви застосували несправжній мідний купорос. Тому наступного разу не пошкодуйте кілька хвилин часу, щоб переконатися у дієвості препарату.

Візьміть 1 ч. лож. мідного купоросу, залийте 1 ст.лож. теплої води. Зачекайте кілька хвилин, щоб суміш настоялася. Після цього опустіть в отриману рідину цвях. За 2 хвилини він має набути іржавості. Якщо подібної реакції не відбулося, доведеться відкласти обприскування дерев і пошукати справді дієвий препарат замість підробки.

Мідний купорос і залізний

Слід також розмежовувати мідний та залізний купорос, оскільки ці інгредієнти мають значні відмінності. Обидві сполуки використовують у садівництві, щоб захистити дерева від хвороб та шкідників.

Як відрізнити мідний купорос від залізного

Мідний купорос

Кристали блакитного кольору в складі бордоської суміші допоможуть позбутися парші та інших грибкових захворювань. Використовувати препарат дозволяється восени та ранньої весни, допоки бруньки ще сплять. Якщо суміш попаде на вже розпущені листочки, вони попечуться.

Залізний купорос

Допоможе позбутися лишайників чи моху на кущах та деревах. Зазвичай обприскують рослини восени. У слабкій концентрації можна труїти шкідників на травичці газону чи білити стовбури дерев.

Нові статті

Схожі статті

Рейси класу люкс для пухнастиків: в США зʼявилася перша авіакомпанія для собак — вартість квитків та рейси

В США було створено першу авіакомпанію, яка надаϵ послуги з перельоту… собакам. Які послуги пропонуϵ компанія і яка вартість квитків? Відповіді на питання шукайте в матеріалі від "Одного Факту".

Яку сумісність має Дан Балан з українськими співачками: Віра Брежнєва була першою в списку, а ви й не знали

Дан Балан кілька років поспіль не вибував з України. Та не лише з Тіною Кароль створював колаборації, але й з іншими українками. Кому з зірок пощастило найбільше?

Місячний календар пересадки розсади у відкритий ґрунт: сприятливі та не дуже дні для розсади у квітні 2024

Квітень 2024 року — час, коли вже можна пересаджувати розсаду у відкритий ґрунт. Які дати більш сприятливі для проведення такої процедури – розповість нижче "Один Факт".

Розлучена 53-річна Марія Бурмака зізналася в коханні близькій людині: “Моя безумовна любов”

Марії Бурмаці доля приготувала чимало прикростей. Чоловік загинув під час пожежі, брат не повернувся з фронту. Єдиною розрадою є донька Ярина, яка вже відзначила 29-річчя.