Великий врожай гарантовано: як правильно садити полуницю та чим удобрювати. Правила, які має знати кожний

Як потрібно правильно садити, доглядати та вирощувати полуницю на городі: кілька простих способів, які допоможуть вам отримати величезний врожай.

Правильна посадка та догляд за полуницею є ключовими чинниками для забезпечення врожаю соковитих ягід. Коли вибирати оптимальний час для висадки полуниці?

Існує кілька оптимальних періодів для посадки цієї ягоди. Перший – з середини квітня до середини травня, коли температура на вулиці не надто висока, а вологи достатньо. В цей час коріння має час на укорінення, що сприяє кращому приживленню рослин.

Також, велика кількість досвідчених садівників віддають перевагу посадці полуниці у другому оптимальному періоді – з кінця липня до другої половини вересня. Це пов’язано з тим, що в цей час погода сприятлива для укорінення молодих кущів, які мають достатньо часу перед настанням зими.

Однак, варто враховувати місцеві особливості клімату. Наприклад, якщо ваша ділянка розташована на відкритому місці з частими вітрами, краще відкласти посадку до весни. Це дозволить молодим кущикам мати більше часу на зміцнення перед настанням холодів.

Садівники розповіли, як потрібно садити полуницю та як доглядати
Садівники розповіли, як потрібно садити полуницю та як доглядати

Почнемо з вибору часу для посадки. Ідеальний час – це похмурий день або вечір. Перед висадкою розсади варто її залити водою. Також деякі садівники рекомендують перед висадкою тримати кущі в часнику, щоб відлякати шкідників.

Наступним кроком є вибір та підготовка місця для посадки. Полуницю рекомендується висаджувати на добре освітлюваних ділянках. Перед висадкою розсади необхідно підготувати ґрунт. Полуниця потребує родючого ґрунту, тому до землі додають перегній, компост або біогумус, а також золу.

Глибокі та широкі лунки роблять для кращого розвитку кореневої системи. Розмір лунок залежить від вибраного сорту полуниці та вимог ґрунту. Кожна лунка заповнюється підготовленим ґрунтом, а на його вершині робиться невеликий горбик.

Садівники розповіли, як потрібно садити полуницю та як доглядати
Садівники розповіли, як потрібно садити полуницю та як доглядати

Під час висадки кущика полуниці необхідно розправити коріння із заздалегідь зробленого горбика. Кореневу систему слід ретельно розподілити, щоб вона рівномірно розташувалася навколо горбика. Важливо також слідкувати, щоб коренева шийка була на одному рівні з поверхнею ґрунту.

Після висадки полуницю рекомендується замульчувати. Мульча допомагає утримувати вологу в ґрунті, запобігає росту бур’янів, а також захищає корені від перегріву та пересихання. Щоб забезпечити належне харчування саджанців полуниці, через два тижні після висадження варто провести підживлення. Органічні добрива, такі як настій біогумусу або трав’яний настій, можуть стати відмінним вибором.

Щоб досягти хорошого розвитку рослин та формування великих ягід, необхідно забезпечити їм достатнє зволоження. Проте важливо уникати застою води у лунках, оскільки це може призвести до ураження кореневої системи.

Видалення бур’янів та розпушування ґрунту допомагають уникнути утворення коркового шару, який може перешкоджати диханню кореневої системи та спричиняти розвиток захворювань.

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп на 26 квітня 2024 для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: пʼятниця буде яскравою на емоції

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: зірки пророкують день багатий на позитивні емоції та несподівані ситуації.

Не тільки Сулейман: заморські султани Мурат Налчаджиоглу і Мохаммад Захур, яким до душі українські красуні

Заморські султани, які обожнюють українських красунь — існували не лише в Османській імперії. "Один факт" розповість про сучасних Сулейманів, що одружились на українках. Хто вони — читайте нижче.

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Телець, Скорпіон та Овен: знайдіть для себе нове хобі

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Телець, Скорпіон та Овен: астрологи радять спробувати щось нове та творче. П'ятниця буде продуктивною.

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для Позитива, alyona alyona, Джамали: можливі грошові витрати на емоціях

Зірковий гороскоп на 26 квітня 2024 року обіцяє Позитиву, alyona alyona, Джамалі чимало позитивних моментів. Але існують й певні застереження, на які обов'язково слід звернути увагу.